YENİ MODELLER › Egea ailesine yeni bir Cross modeli geldi

Egea ailesine yeni bir Cross modeli geldi

11 Ocak 2022 / 16:03 Fiat Egea’nın en yeni gövde tipi “Cross Wagon” 419.900 TL'den başlayan fiyat etiketleri taşıyor

Egea ailesine yeni bir Cross modeli geldi

Fiat Egea'nın hatchback gövde tipi üzerine geliştirilen "Cross" versiyonu başarılı satış adetlerine ulaşarak, Türkiye'nin en çok satan model ailesine adeta doping etkisi yapmıştı. Bu başarılı formül şimdi de Egea'nın SW gövde tipinde karşımıza çıkıyor ve crossover detaylarını daha fazla hacimle birlikte sunan "Egea Cross Wagon" ailedeki yerini alarak yelpazeyi genişletiyor.

Fiat Egea Cross Wagon; fonksiyonellik ve şıklığı tek bir potada birleştiriyor. Yeni bir hedef kitleye yönelik olarak geliştirilen ve Lounge donanım seviyesiyle sunulan bu yeni versiyon; 550 litrelik bagaj kapasitesi ve yüksek sürüş pozisyonuyla outdoor aktivitelerini sevenlere, kalabalık ailelere ve hobi sahiplerine hitap ediyor. 

d18b0ff46ec2b95d56aff7067022a028_1.jpg

Yerden yüksekliği, süspansiyon yapısı ve jant/lastik ölçüleriyle Station Wagon gövde tipinden 35 mm daha fazla olan Cross Wagon, tıpkı Egea Cross’ta olduğu gibi tasarımsal detaylarıyla da fark yaratıyor. Otomobilin crossover detayları çamurlukların etrafındaki gövde kaplamaları ile başlayarak yanlarda ve ön tarafta devam ediyor. Cross Wagon’un kaslı ön ve arka tamponu, yan marşpiyelleri, 17 inç elmas kesim jantları ve özel tavan rayları da güçlü ve gösterişli bir görünümü beraberinde getiriyor. 

6865305fc79f56eae446375eabb4a948_3.jpg

Egea Cross Wagon’da gelişmiş bağlanabilirlik çözümleri ve 10 inç dokunmatik ekrana sahip beşinci nesil UConnect 5 multimedya sistemi yer alıyor. Kullanıcılarına pratik ve kullanışlı bir sürüş deneyimi sunmaya hazırlanan modelde, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteğine sahip olan beşinci nesil Uconnect 5, kişiselleştirilebilir profillerle 5 adede kadar konfigürasyonu saklama olanağı sunuyor. Multimedya sistemi, tıpkı ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi aynı anda iki telefonu Bluetooth üzerinden bağlama olanağı da sunuyor. Egea Cross Wagon Lounge, 10 inç dokunmatik ekranının yanı sıra, standart olarak sunduğu anahtarsız giriş & çalıştırma ve kablosuz şarj özelliği sayesinde kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Egea Cross Wagon, aynı zamanda tüm Egea Ailesi gibi zengin güvenlik özellikleri sunuyor. Listede; "Trafik İşareti Tanıma Sistemi", "Akıllı Hız Asistanı", "Şerit Takip Sistemi", "Sürücü Yorgunluk uyarı Sistemi", "Akıllı Uzun Far", "Kör Nokta Uyarı Sistemi" ve ön park sensörleri gibi özellikler bulunuyor.

Fiat Showroomlarında Ocak ayının sonunda yerlerini alacak Egea Cross Wagon’lar, online satış  kanalı, https://online.fiat.com.tr/ üzerinden 11- 31 Ocak tarihleri arasındaki ön satış dönemi boyunca, 419 bin 900 bin TL’den başlayan kampanyalı fiyatla satılacak. Egea Cross Wagon, 100 beygir gücünde 1.0 Firefly benzinli motor ve manuel şanzımanla sunuluyor.  

d18b0ff46ec2b95d56aff7067022a028_2.jpg

Konuyla ilgili görüş veren Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç,  “2022 yılına hızlı bir giriş yapıyor ve ailenin diğer üyeleri gibi Tofaş’ta geliştirilerek üretilen Egea Cross Wagon ile müşterilerimizi yine çok beğenileceğine inandığımız bir modelle buluşturuyoruz” dedi. Altan Aytaç, Fiat Egea Ailesi’nin yeni üyesi Cross Wagon’un, Ocak ayından itibaren  Avrupa Pazarları’nda RED versiyonu ile satışta olacağını söyledi. Egea Ailesi’nin yeni üyesi Cross Wagon’un, ülkemizde ailenin diğer üyeleri gibi en güncel teknolojik özelliklerle satışa sunulduğunun altını çizen Aytaç “En ileri sürüş teknolojileri ile donatılmış, tasarım ve fonksiyonellikten ödün vermeyen Egea Ailesi sunduğu fiyat/fayda dengesiyle çok iddialı ve 6 senedir müşterilerin birinci tercihi olmaya devam ediyor. Pazarın güçlü oyuncusu Egea Sedan’ın haricinde; Hatchback modelimiz segmentindeki başarısını korurken, Station Wagon modelimiz yüzde 86’lık bir payla segmentini domine ediyor. Geçtiğimiz sene tüketiciyle buluşturduğumuz Egea Cross da diğer aile üyeleri gibi çok sevildi ve pazara sunulduğu yıl yaklaşık 20 bin adetlik satış rakamına ulaştı. Türkiye otomotiv tarihinin en başarılı modellerinden biri olan Egea’nın, lansmanından bu yana 345 bin adedi geçen toplam satış rakamı da model ailesinin gücünü yansıtıyor. Sadece 2021 yılında pazarda 71 bin adedin üzerinde satış rakamına ulaşan Egea Ailesi’nin yepyeni üyesi Cross Wagon’un kendi segmentini yaratacağına ve model ailesini daha da güçlendireceğine inanıyorum” dedi.

ÇOK OKUNANLAR