MOTORSPORLARI › Ege'de Skoda fırtınası

Ege'de Skoda fırtınası

01 Mayıs 2011 / 18:09 Türkiye Ralli Şampiyona'nın ilk ayağı olan Ege Rallisi'ni Skoda Fabia S2000 pilotu Burak Çukurova kazandı

Ege'de Skoda fırtınası
Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağı olan Ege Rallisi’nde, Bonus Parkur Racing adına Skoda Fabia S2000 ile yarışan Burak Çukurova birinciliğe ulaştı. 2 gün süren 10 zorlu etapta Çukurova’ya co-pilot olarak Ünal Tezel eşlik ederken toplam 8 yarıştan oluşan Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Ege Rallisi, parkurlara yeni çıkan Skoda Fabia S2000’in zaferiyle sonuçlandı.

Skoda, geçtiğimiz yıl ralli dünyasının en önemli şampiyonalarının başında gelen Kıtalararası Ralli Şampiyonası’nı kazanmıştı. Ege Rallisi’ni geçen sene de kazanan Burak Çukurova bundan sonra Avrupa Ralli Şampiyona’sının önemli ayaklarından biri olarak görülen Boğaziçi Rallisi’nde de  “birinci” olmak istediklerini belirtti. Yüce Auto Skoda desteği ile yarışan Burak Çukurova, Skoda’nın ralli dünyasına önemli katkılarının altını çizerek “Çok zorlu etaplar ve kendilerini kanıtlamış rakipler arasında birinci olmak gurur verici. Skoda Fabia S2000 ile gelen bu sonuç beni çok mutlu etti. Sezona Skoda’nın şampiyon otomobili Fabia S2000 ile başlamak ayrıca çok önemliydi. Aracın performansı mükemmeldi. Fabia S2000 ile şampiyonanın 2. ayağı olan Avrupa Şampiyonu pilotların da katılacağı Bosphorus rallisinde de başarılı olmak istiyoruz. Yüce Auto Skoda’nın bana ve co-pilotuma göstermiş olduğu destekten dolayı çok mutluyum, umarım bu büyük beraberliklerin başlangıcı olur. Skoda markasıyla birinciliklere uzanmak istiyorum.” dedi.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu da Skoda’nın motorsporlarında 110 yıllık birikimi olduğunun altını çizerek “Özellikle Fabia S2000 aracımız Ralli dünyasının 79 yıllık geleneği olan Kıtalararası Ralli Şampiyonası’nda (IRC) geçen yılda birinciliğe uzanak üstün performansını kanıtlamıştır. Fabia S2000 aracımız ilk kez katıldığı Türkiye Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Ege Rallisi’nde de bu başarısını tekrarlamasından son derece memnunum“ dedi.

ÇOK OKUNANLAR