SEKTÖREL › Elektrikli araçlar internette satışa çıktı

Elektrikli araçlar internette satışa çıktı

17 Mayıs 2011 / 00:39 Motorlu araç satışının yapıldığı e-ticaret sitelerinde elektrikli araçlar da yerlerini almaya başladı

Elektrikli araçlar internette satışa çıktı
Elektrikli araçların, 'Özel Tüketim Vergisi'nin yüzde 3 ile yüzde 15 arasında belirlenmesiyle birlikte çevreci otomobillere olan ilginin artacağı tahmin ediliyor.  Elektrikli araç piyasasının yeni yapılan vergi düzenlemesinin ardından hareketlenmesiyle, en çok ziyaret edilen e-ticaret platformlarından biri olan sahibinden.com’da da Elektrikli Araçlar ile ilgili bir kategori oluşturuldu. Sahibinden.com’dan alınan bilgiye göre, 64 bin Euro’dan 136 bin Euro’ya değişen fiyatlarla kullanıcılara sunulan elektrikli otomobillerin ve pekçok elektrikli motosikletin yer aldığı kategorideki ilan adedinin hızla arttığı ve kullanıcıların da internet aramaları yolu ile söz konusu kategoriye yoğun ilgi gösterdiği bildirildi.

sahibinden.com üzerinden elektrikli araç satışı yapan ve konu ile ilgili konuşan İstanbul Beka Otomotiv’in ortaklarından Muhammet Ali Okul tüketicilerin araçlara olan ilgisinin oldukça fazla olduğunu söyledi. Okul  “Son 2 aydır tüketicilere tanıtmaya ve sipariş almaya başladığımız elektrikli araç modellerinden bazıları fiyat, menzil ve bakım maliyeti olarak kendi segmentlerindeki normal araçlarla rahatlıkla rekabet edebilir düzeyde. Ayrıca bu araçların performansları da, benzin ile çalışan araçların oldukça üzerinde. Elektrikli araçlara olan bu ilgi ve merakın, tüketicilerin bir otomobilden beklediklerinin tamamını karşılayabilecek söz konusu modellerin Türkiye dağıtımının başlamasının ardından, satışlara da yansıyacağını düşünüyoruz. Dağıtımların başlayacağı 2012 yılı ve sonrasında tüketicilerden yoğun bir talep bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

ÇOK OKUNANLAR