SEKTÖREL › Elektrikli Renault şovu tamamlandı

Elektrikli Renault şovu tamamlandı

15 Nisan 2011 / 22:47 Renault tarafından İstanbul'da gerçekleştirilen Fluence Z.E. ve Kangoo Express Z.E. test sürüşleri başarıyla sona erdi

Elektrikli Renault şovu tamamlandı
Renault, ilk elektrikli araçları olan Kangoo Express Z.E. ve Fluence Z.E. ile bir Avrupa turu gerçekleştirdi. Renault Elektrikli Araç Konvoyu, 4–8 Nisan 2011 tarihlerindeyse Türkiye’deydi. Deneme sürüşleri Santral istanbul’da gerçekleştirilen elektrikli Renault'lar büyük bir ilgiyle karşılandı. 207 kişinin katıldığı organizasyonda 158 kişi deneme sürüşü gerçekleştirdi. Büyük memnuniyet ve beğeniyle karşılanan elektrik motorlu otomobillere, belediyeler dışında çevreye duyarlı şirketlerden de sipariş alınıyor.

Santral İstanbul’da gerçekleştirilen organizasyona, 5 gün boyunca sabah ve öğlen olmak üzere 16’şar kişiden oluşan iki farklı grup katıldı. 3,5 km uzunluğundaki parkurda her iki modeli de deneyenler, bu farklı deneyim sonrası beğenilerini dile getirdiler. Elektrik motorlu araçların çevreciliği, sessizliği, ekonomikliği, ilk ivmelenmesi, bakım maliyetinin olmaması ve vergi avantajı denemeler sonrası yapılan değerlendirmelerde öne çıkan özellikler oldu.

Roadshow’da 40 kişiden oluşan Türk ve Fransız ekip görev yaptı. İskandinavya, İrlanda, Almanya, İsviçre, Avusturya, İngiltere, Fransa, Belçika, İtalya, İspanya, Portekiz, Hollanda ve Türkiye’den sonra Z.E. Roadshow, Romanya ve Rusya’da tanıtımına devam edecek.

ÇOK OKUNANLAR