GÜNDEM › "En iyi Performans Otomobili" bir elektrikli!

"En iyi Performans Otomobili" bir elektrikli!

09 Nisan 2023 / 22:44 Kia'nın 585 beygir gücündeki tamamen elektrikli modeli EV6 GT, "En iyi Performans Otomobili" seçildi

2022’de "Yılın Otomobili" seçilen Kia EV6, dünyanın saygın otomobil ödülleri arasında gösterilen "2023 Dünya Otomobil Ödülleri"nde de GT versiyonuyla ödüle layık görüldü. New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda düzenlenen ödül programında 32 ülkeden 100 otomotiv gazetecisinin oylarıyla kazananlar belirlenirken, EV6 GT "Dünyanın En İyi Performans Otomobili" seçildi.

Yılda en az bin adet üretilen, genel karakteri performans odaklı olan ve iki ya da daha fazla pazarda (Avrupa, Çin, Amerika vb.) satışa sunulması gereken araçların değerlendirildiği "Dünyanın En İyi Performans Otomobili" kategorisinde ödülün sahibi olan EV6 GT, yenilikçi kabini, kombine 585 beygir gücü ve 740 Nm tork üreten çift elektrikli motoru, 3.5 saniyelik 0-100 km/s performansı ve 260 km/s'lik maksimum hızıyla dikkat çekiyor.

Ödül hakkında konuşan Kia Corporation Başkanı ve CEO'su Ho Sung Song; "Dünya Otomobil Ödülleri jürisi tarafından bu şekilde takdir edilmek büyük bir onur. Kia olarak, dünyanın önde gelen sürdürülebilir çözüm üreticisi olma yolunda ilerlerken, teknolojileri ve tasarımlarıyla müşterilere ilham veren araçlar yaratmak için her şeyi yapıyoruz. Bu son prestijli ödül, stratejimizin başarısını daha da teyit ediyor.” dedi.

ÇOK OKUNANLAR