SEKTÖREL › Enterprise Türkiye, 75 adet BMW iX3 alımı gerçekleştirdi

Enterprise Türkiye, 75 adet BMW iX3 alımı gerçekleştirdi

24 Temmuz 2021 / 23:50 Enterprise Türkiye, filoya eklenen iX3'ler ile Türkiye’nin en büyük elektrikli araç filosuna sahip oldu

Enterprise Türkiye, 75 adet BMW iX3 alımı gerçekleştirdi

Araç kiralama şirketi Enterprise Türkiye, çevreye duyarlı elektrikli ve hibrit araçlara yatırım yapmaya devam ediyor. Son olarak BMW markasının Türkiye distribütörü Borusan Otomotiv’den 75 adet tamamen elektrikli BMW iX3 satın alan Enterprise Türkiye, bu yatırımla birlikte Türkiye’nin en büyük elektrikli araç filosuna sahip kiralama şirketi oldu.

75 adet BMW iX3 yatırımı kapsamında, BMW’nin Türkiye distribütörü Borusan Otomotiv’in Bodrum’da bulunan showroom’unda bir de teslimat töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün ve Borusan Otomotiv Filo Satış Müdürü Mehmet Anamur katıldı. 

75adf52d20fe39153e3019add1addc85_1.jpg

WLTP kriterlerine göre 459 kilometrelik menziliyle dikkat çeken BMW iX3 yüksek performans ve verimliliği bir arada sunan beşinci nesil eDrive teknolojisiyle BMW’nin tamamen elektrikli mevcut modellerinden yüzde 30 daha fazla güç üretiyor. Geliştirmeler neticesinde 286 bg maksimum güç ve 400 Nm maksimum tork üreten elektrikli motor, otomobili 0’dan 100 km/s hıza 6.8 saniyede ulaştırıyor. Yeni BMW iX3, hızlı şarj istasyonlarında 10 dakikada yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile kavuşurken, sadece 34 dakikada pillerini yüzde 80 oranında şarj edebiliyor. 

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik; “Otomotiv endüstrisinde elektrikli bir devrime tanıklık ediyoruz. Pandemi dönemiyle birlikte artan çevresel hassasiyetler, bu yönde gelişen tüketici tercihi ve elbette çevre odaklı regülasyonların da baskısıyla tüm markalar elektrikli otomobil modellerini artırıyor. Elektrikli otomobiller karbon sıfır emisyonunun yanı sıra yeni teknolojileri ile daha konforlu ve güvenli sürüş deneyimi de sunuyor. Kısa dönemli kiralama sayesinde elektrikli otomobilleri daha kolay deneyimleme şansına sahip olan kullanıcıların bu dönüşüme yeni bir ivme kazandıracağını düşünüyorum Enterprise ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğinin tüketicilerin elektrikli otomobillerle tanışma sürecine büyük katkısı olacağına inanıyorum.” dedi.

75adf52d20fe39153e3019add1addc85_0.jpg

Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün ise törende yaptığı açıklamada, “Elektrikli araçlara geçiş sürecinde Türk tüketicisinin bu araçları deneyimlemesi, belirli bir yol kat etmesi oldukça önemli. Gelecek yüzde 100 elektrikli ve sıfır emisyonlu araçlar üzerine kuruluyor. Elektrikli araçların sağladığı konforu ve sunduğu üst düzey teknolojiyi anlamanın yani deneyimlemenin en kolay yolu ise kiralama yapmak. Biz de, Enterprise olarak filomuzu elektrikli ve hibrit araçlarla büyüterek önemli bir misyon üstleniyoruz. Bu noktada, Borusan Otomotiv ile çok iyi bir uyum yakaladık. Onlar da tıpkı bizim gibi ülkemizde elektrikli araç farkındalığının artması ve çevre hassasiyeti yüksek araçların yollarda daha çok görülmesine yönelik çalışmalar yapıyor. Jaguar’ın performans SUV’u I-PACE’le başladığımız bu yolculuğa BMW’nin tamamen elektrikli SAV otomobili Yeni BMW iX3’le devam etmek bizlere ayrıca mutluluk veriyor. Elektrikli araç yatırımlarımız ise artarak devam edecek. Önümüzdeki dönemde, filomuzda bulunan elektrikli araç sayısını 200 adede çıkaracağız” dedi.

Enterprise Foto Galeri Tüm Enterprise Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR