YEDEK PARÇA › EVO'nun lastik testini SportContact 7 kazandı

EVO'nun lastik testini SportContact 7 kazandı

18 Ocak 2024 / 23:00 İngiliz EVO dergisinin performans lastiği testinin galibi Continental SportContact 7 oldu

EVO'nun lastik testini SportContact 7 kazandı

Continental’in bol ödüllü lastiği SportContact 7, dünyanın en ünlü otomobil dergilerinden Evo’nun gerçekleştirdiği 2023 Performans Lastiği Testi’nde büyük başarı elde etti. Continental SportContact 7, Evo'nun 2023 Performans Lastiği Testi’nin tüm disiplinlerinde sergilediği üstün performansıyla 11 test kriterinin 8'inden birincilikle çıktı. Objektif testlerde erişilmez, sübjektif ıslak ve kuru yol tutuşu testlerinde ise en iyi olarak değerlendirilen Continental SportContact 7, özetle tam bir yüksek performans lastiği olduğunu kanıtladı.

Continental Pazarlama Direktörü Peter Robb; “Geçen yıl topladığı ödüllerin ardından, SportContact 7'nin test başarısını sürdürdüğünü görmek gerçekten harika. Tam anlamıyla olağanüstü olan bu ürünün hak ettiği beğeniyi almasından dolayı mutluyuz” dedi.

3470c2297325998682e89e44bef8ed8a_0.jpg

Continental’in, çok sayıda denenen ve test edilen, popüler, spor SportContact serisinin en son nesli olan SportContact 7, sürücülere yüksek kilometre performansı ve yol tutuşuna odaklanan bir lastik sunuyor. 19-23 inç ebatlarında spor araçlar için uygun olan SportContact 7, bir önceki modelle kıyaslandığında, ıslak zeminde yüzde 8 azalan fren mesafesi ve kuru zeminde yüzde 6 artan fren performansı gibi pek çok iyileştirmeye sahip. Genel olarak, son teknolojik gelişmeler ile ıslak ve kuru yol tutuşu ve kavramasında iyileşme sağlandı. Geliştirme aşamasında Continental, maksimum sürüş keyfini maksimum güvenlik ve sürdürülebilirlikle birleştirmek hedefiyle tüm lastiklerinde tüm performans kriterlerini iyileştirmeye odaklandı.

ÇOK OKUNANLAR