MOTORSPORLARI › Fabia S2000 ile ikinci buluşma

Fabia S2000 ile ikinci buluşma

17 Mayıs 2011 / 00:53 Fabia S2000 ile Ege Rallisi’ni kazanan Burak Çukurova, Bosphorus Rallisi'nde de Skoda ile yarışacak

Fabia S2000 ile ikinci buluşma
Burak Çukurova, 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan İstanbul Bosphorus Rallisi’nde, Bonus Parkur Racing adına Skoda Fabia S2000 ile yarışacak. Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde Yüce Auto Skoda desteğini alıp birinciliğe uzanan Burak Çukurova, bugüne kadar katıldığı 111 yarışta 102 finiş gördü. Yarış hayatına 1992 yılında başlayan Çukurova’ya co-pilot olarak Ünal Tezel eşlik edecek. 4-5 Haziran 2011 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek ERC Bosphorus Rallisi, 8 yarıştan oluşan Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı.

Ege Rallisi’ni geçen sene olduğu gibi bu yılda kazanan kazanan Burak Çukurova, Avrupa Ralli Şampiyona’sının önemli ayaklarından biri olarak görülen Boğaziçi Rallisi’nde de  “birinci” olmak istediklerini belirtiyor. Burak Çukurova, Skoda’nın ralli dünyasına önemli katkıları olduğunun altını çizerek “Bu birliktelikte büyük bir uyum yakaladığımıza inanıyorum. Sezona Skoda’nın şampiyon otomobili Fabia S2000 ile başlamak benim için çok önemliydi ve birinciliğe uzandık. Bu otomobil ile şampiyonanın 2. ayağı olan Avrupa Şampiyonu pilotların da katılacağı Bosphorus Rallisi’nde de mücadelemize devam edeceğiz. Yüce Auto Skoda’nın bana ve co-pilotuma göstermiş olduğu destekten dolayı çok mutluyum, umarım bütün sezonda büyük başarıları birlikte karşılarız. Skoda markasıyla yine podyumun en üstünde olmak istiyoruz.” dedi.

ÇOK OKUNANLAR