SEKTÖREL › Ferrari, Red Dot Tasarım Ödülleri’nde rekor kırdı!

Ferrari, Red Dot Tasarım Ödülleri’nde rekor kırdı!

29 Haziran 2019 / 10:31 Ferrari, bir ilke imza atarak Red Dot “En İyinin de En İyisi” ödülünü beşinci kez aldı

Ferrari, Red Dot Tasarım Ödülleri’nde rekor kırdı!

“Red Dot Tasarım Ödülleri”nin 2019 sonuçları açıklandı. Ferrari; FXX-K, 488 GTB, J50 ve Portofino modellerinin ardından bu yıl Monza SP1 ile beşinci kez “Best of the Best” (En İyinin de İyisi) ödülüne layık görüldü. Ayrıca Red Dot Ödülleri kapsamında, Ferrari’nin Tasarım Kıdemli Başkan Yardımcısı Flavio Manzoni ve Tasarım Ekibi de “Radius Challenge Cup” mücadelesini kazanarak “Red Dot: Yılın Tasarım Ekibi” ilan edildi. Ferrari, ödüllerini 8 Temmuz tarihinde Almanya’nın Essen kentinde düzenlenecek tören ile alacak. 

Red Dot Award Kurucusu ve CEO’su Profesör Dr. Peter Zec; Ferrari’nin tasarım ödülleri tarihinde hiçbir otomobilin ulaşamadığı başarıyı yakaladığına dikkat çekti. Markanın, 2015 ve 2019 yılları arasında, Flavio Monzoni ve Ferrari Design Team’in de tasarımları ile toplam 14 ödül aldığını vurgulayan Zec, “Ferrari, lüks spor otomobilleri tutku nesnesi haline getirme noktasında diğer otomobil firmalarından daha başarılı. Tasarımcılar benzersiz bir sürüş ve marka deneyimi yaratmak için en ileri teknoloji ile duygusal olarak çekici tasarım dilini kullanıyorlar” yorumunda bulunarak Ferrari’nin başarısına atıfta bulundu. 

Ferrari Tasarım Kıdemli Başkan Yardımcısı Flavio Manzoni ise böylesi önemli ödüllerin Ferrari ekibinin tasarım tutkusunu beslediğini ve özgün tasarımların ortaya çıkmasını teşvik ettiğini belirtti. 

ÇOK OKUNANLAR