LANSMAN › Fiat 500'de yeni motor seçeneği ve yeni bir versiyon

Fiat 500'de yeni motor seçeneği ve yeni bir versiyon

02 Mart 2014 / 23:50 Fiat 500, yeni özelliklere, yeni bir motor seçeneğine ve 'Cult' adında yeni bir versiyona kavuştu...

Fiat 500'de yeni motor seçeneği ve yeni bir versiyon

Fiat'ın özellikle Avrupa şehirlerinde sıkça karşılaşılan minik otomobili 500, yeniliklerle geliyor. 500'deki en önemli yeniliklerden biri motor gamına eklenen güçlü bir seçenek olarak kendini gösteriyor. Markanın 0.9 litrelik TwinAir turbo motoru, artık Fiat 500'de de kendine yer buluyor. 105 bg güç ve 145 Nm maksimum tork verileri sunan bu ünite, Sport ve Eco olmak üzere iki farklı mod sunuyor ve Sport modunda oldukça iyi bir performans ortaya koyuyor.

İtalya'da, Balocco çevresinde kullanma imkanı bulduğumuz Fiat 500 0.9 TwinAir, boyutlarından ve motor hacminden beklenmeyecek bir performansa sahip. 0'dan 100 km/s hıza 10 saniyeden daha kısa bir sürede ulaşarak, benzer boyutlardaki rakiplerinden çok daha performanslı olduğunu gözler önüne seren otomobil, aynı zamanda sportif bir sese de sahip. Maksimum hızı 188 km/s olarak açıklanan performanslı 500'ün Eco modundaki ortalama yakıt tüketimiyse 4.2 lt/100 km olarak veriliyor.

Yeni TFT göstergeler ve Cult versiyonu

Fiat 500'deki bir diğer yenilik de TFT göstergeler. Klasik tasarımlı, retro bir kabine sahip olan 500, böylece teknolojik bir detaya kavuşmuş oluyor. Son derece okunaklı olan bu yeni göstergeler, otomobilin Sport ve ülkemizde sunulmayan GQ donanım seviyelerinde standart, Lounge donanımındaysa opsiyonel olarak yer alacak. Fiat 500, aynı zamanda yeni bir versiyona da kavuştu. Cenevre Otomobil Fuarı yenilikleri arasında yer alan 'Cult' adındaki bu yeni versiyon, otomobilin Lounge paketi baz alınarak yaratılmış, ancak 16 inçlik yeni jantları, koyu renk cam tavanı, krom detayları, parlak siyah veya krom yan aynaları, arka park sensörü, TFT göstergeleri ve yeni deri döşeme seçenekleriyle çok daha şık ve özel bir 500 olarak karşımıza çıkıyor. Fiat 500 Cult'ın Nisan ayında ilk olarak Avrupa'da satışa sunulması planlanıyor.

Tüm bu yeniliklerin yanı sıra Fiat 500 ayrıca iki yeni gövde rengi seçeneğine, yeni jant tasarımlarına ve yeni koltuk kaplamalarına da kavuşuyor.

ÇOK OKUNANLAR