SEKTÖREL › Fiat Ducato’nun yenilenen versiyonu satışa sunuldu

Fiat Ducato’nun yenilenen versiyonu satışa sunuldu

23 Şubat 2020 / 23:13 Yenilenen Ducato, manuele alternatif olarak 9-ileri otomatik şanzıman seçeceği de sunuyor

Fiat Ducato’nun yenilenen versiyonu satışa sunuldu

Fiat Professional; yenilenen Ducato modelini Türkiye’de satışa sundu. Yeni emisyon regülasyonu Euro6d’ye uygun çevreci iki motor seçeneğiyle tercih edilebilen yeni Fiat Ducato'nun 140 beygir güç ve 350 Nm tork verileri sunan 4 silindirli Multijet motoru, yerini aldığı 130 bg'lik motora kıyasla yüzde 9,5 oranında daha fazla güç ve tork sunuyor. Aracın otomatik şanzımanla sunulan 160 bg'lik motor seçeneği ise 400 Nm tork üreterek yüzde 25 daha fazla güç sağlıyor. Yeni Ducato’nun otomatik şanzımanlı versiyonunda sunulan Eko Paketi ile birlikte Start & Stop sistemi, akıllı alternatör, elektronik kontrollü yakıt pompası ve sürücüyü yakıt tasarrufu yapma noktasında destekleyen Eko düğmesi gibi donanımlar devreye giriyor. 

4d6eff785122d1d1031ef3e124dd4ed8_1.jpg

Fiat Ducato, geniş ürün gamı ile satışa sunuluyor. Sınıfının en iyi yükleme hacmine sahip Ducato Van 8 metreküpten 17 metreküpe kadar 5 farklı hacim, kamyonet modeli ise 2.8 m’den 4.2 metreye kadar kasa uzunluklarına sahip 5 farklı alternatif ile tercih edilebiliyor. Fiat Ducato Minibüs modeli 16+1 personel taşıma, okul servisleri ise Delux ve Technolux donanım seviyeleri ile tercih edilebiliyor. Okul servislerine yönelik 19+1/20+1 seçenekleri ise City donanımı ile satışa sunuluyor. 

4d6eff785122d1d1031ef3e124dd4ed8_0.jpg

Yeni Ducato’nun hatları; bakım kolaylığı sağlayan 3 parçalı ön tampon, mat gri ön ızgara, siyah çerçeveli ön farlar, 180 derece açılabilen arka kapılar ve alt plakalarda kendini gösteriyor. Geliştirilmiş süspansiyonlar, performans ve dayanıklı fren sistemi ve artırılmış debriyaj ömrü ve bunlarla birlikte sürücüye kullanım konforu kazandıran pedal ünitesi ise yeni Ducato kullanıcılarına işletme avantajı ve konfor sağlıyor. Ducato Minibüs modelinde, iç mekanda da her yolcu için USB girişi barındıran zarif bej rengi koltuklar, artırılmış ses yalıtımı ve minibüs ersiyonlarında ise standart olan ön klimaya ilave daha verimli türbin tavan tipi klima yolculukları keyifli hale getiriyor. 

4d6eff785122d1d1031ef3e124dd4ed8_2.jpg

Tüm Ducato modellerinde sürücü bölgesinde kokpitte bulunan fonksiyonlu doküman taşıyıcı, evraklarla birlikte akıllı telefon ve tabletleri de tutabiliyor. Yine çoklu eşya gözleri, bardak, şişe ve telefon taşıyıcı, kolay şarja imkan tanıyan USB ve AUX çıkışları ile eşya gözü büyütülen yan kapı panelleri de kullanışlılığı artırıyor. Yeni Ducato ile birlikte sunulan gelişmiş sürüş destek sistemleri de sürüş güvenliği ve sürüş konforunu en üst seviyeye taşıyor. Ducato’da Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSA), Arka Çapraz Yol Tespit Sistemi (RCP), Savrulma Azaltıcı (ROM), Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi (LDWS) ve Otonom Fren Destek Sistemi (AEBS) gibi birçok teknolojik yardımcı bulunuyor. 

Fiat Professional’ın Şubat ayında devreye aldığı “KDV kadar indirim bizden”  kampanyasıyla satışta olan Yeni Fiat Ducato’nun 2020 model Van gövde seçeneği 140 bin TL, Kamyonet 130 bin TL, Minibüs modelleri ise 205 bin TL’den başlayan fiyatlarlarla yeni sahiplerini bekliyor.

ÇOK OKUNANLAR