MOTORSPORLARI › Fiat Egea mücadelesi sanal ortama da taşındı

Fiat Egea mücadelesi sanal ortama da taşındı

05 Şubat 2022 / 16:35 E-spor tutkunları, “Assetto Corsa” oyununda Fiat Egea yarış otomobilinin direksiyonuna geçecek

Fiat Egea mücadelesi sanal ortama da taşındı

Ülkemizde uzun yıllardır otomobil sporlarının gelişmesine katkıda bulunan Fiat, “Assetto Corsa” simülasyon oyununa Egea yarış otomobili ile dahil oldu. Geçtiğimiz yıllarda TOSFED Yıldızını Arıyor, Egea Gençler Kupası ve Egea Seni Piste Çağırıyor olmak üzere üç farklı projeyi hayata geçiren Fiat, şimdi de motor sporları meraklılarını” e-spor”da buluşturmak üzere “Fiat Dijital Turnuva”yı düzenliyor. 

Fiat tarafından, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) iş birliği ile düzenlenecek olan “Fiat Dijital Turnuva”, Monza ve Imola Pistleri’nde gerçekleştirilecek. E-spor tutkunları, gerçek bir yarış simülasyon oyunu olan Fiat Dijital Turnuva’da, Egea’nın pist kullanımı için özel olarak tasarlanan versiyonunun modellemesi ile yarışacak.

2b859adc191988b01ff45698091414da_0.jpg

Dijital turnuva, Monza’daki eleme yarışları ile başlayacak. Monza’da en iyi zamanı yapan 20 katılımcı, bu kez Imola’da gerçekleştirilecek olan final yarışında yer almaya hak kazanacak. 

Fiat Dijital Turnuva’ya katılmak isteyen e- spor tutkunları, 12 Şubat tarihine kadar Fiat’ın ve ayrıca Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun resmî web siteleri üzerinden başvuru gerçekleştirebilecek. Dijital turnuvanın eleme ayağı 15 ve 21 Şubat tarihleri arasında Monza’da; final ayağı ise toplamda 20 katılımcı ile 25 Şubat tarihinde, dünyanın en hızlı pistlerinden biri olan Imola’da koşulacak. Turnuvanın şampiyonu ise 25 Şubat’ta; Fiat Resmi Youtube kanalı ve sosyal medya hesaplarından bir saat sürecek canlı yayında ilan edilecek.

2b859adc191988b01ff45698091414da_1.jpg

Türkiye’de profesyonel olarak yapılan en geniş kapsamlı dijital motor sporları etkinliğinin final yarışı “Formula 1’in Sesi” olarak bilinen Serhan Acar’ın anlatımıyla ve ayrıca işaret dili çevirisiyle gerçekleştirilecek.  

Mücadele sonunda Birincilik Ödülü’nü kazanacak olan yarışmacı 2 bin Steam cüzdan kodunun haricinde; Fiat Motor Sporları Takımı’nda Pilotluk Deneyimi yaşayacak. İkincilik ödülünün galibi 1.750 Steam cüzdan kodu ve yine takım ile Egea’nın pist kullanımı için özel olarak geliştirilen 180 bg’lik versiyonuyla co-drive aktivitesine katılabilecek. Turnuvadan üçüncülük ödülüyle ayrılacak olan yarışmacı ise 1.500 Steam cüzdan kodu kazanacak ve Fiat Motor Sporları’nın güvenli sürüş eğitiminden katılarak, sertifika almaya hak kazanacak. 

ÇOK OKUNANLAR