SEKTÖREL › Focus'layan kazanacak!

Focus'layan kazanacak!

13 Temmuz 2011 / 00:44 Ford Türkiye Facebook sayfasında 20 Haziran’da başlayan 'Focus'layan Kazansın!' yarışmasında eğlence dorukta...

Focus'layan kazanacak!
“Focus'layan Kazansın!” yarışması; mizah, gösteri ve sinema dünyasının eğlenceli isimlerini biraraya getiriyor. Serkan Altuniğne-Kaan Sezyum, Cenk-Erdem ve Eylem Yıldız-Murat Akkoyunlu çiftlerinden oluşan üç takım; Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü ve Eski Şampiyon Rallici Serdar Bostancı’nın Yeni Focus’la ilgili verdiği görevleri yerine getirebilmek için en yaratıcı, en akla gelmedik ve en çılgın fikirleri buluyorlar.

Ford’un motorsporları garajında çalışan takımlardan ilk 4 haftada sürücüsünü yormadan kendi kendine park eden Otomatik Park Sistemi, düşük yakıt tüketimi sağlayan EcoBoost Motor, telefon, klima ve müziğin sesle kontrol edilmesini sağlayan Türkçe Sesli Kontrol Sistemi ve ilk yağmur damlasında çalışmaya başlayan Yağmur Sensörlü Silecekler gibi teknolojileri uygulamaları istendi. Önümüzdeki haftalarda ise düşük hızda öndeki araçla çarpışma riskini önleyerek otomatik olarak fren yapan Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ve virajlarda yol tutuşunu arttıran Dinamik Tork Kontrolü teknolojileri için yaratıcı fikirler bulacaklar.

Her hafta yeni bir görev alan takımların; görevlendirilme, göreve hazırlık ve uygulama aşamalarında başlarına gelen komik anları, birbirleriyle olan çekişmelerini ve garajdaki kamera arkası görüntülerini gösteren videolar, Ford Türkiye Facebook sayfasında yer alıyor. Videoları oylayan destekçiler, el yordamıyla Focus teknolojilerini en yaratıcı şekilde üreten takımı haftanın birinciliğine taşıyorlar. Haftanın birincisi olan takım ise destekçileri arasından seçtiği 5 kişiyi setteki şamataya dahil ediyor. Destekçilere yarışma boyunca haftada 1 kez oy kullanma ve kullandıkları her oy için bir çekiliş hakkı veriliyor. Böylelikle yarışma boyunca destekçilerin toplamda 6 çekiliş hakkı olurken, yarışma sonucunda 1 şanslı destekçi de Yeni Focus kazanma şansı yakalayacak. Yani takımlar Focus’layacak, destekçiler kazanacak!

“Focuslayan Kazansın!” hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Ford Türkiye Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ÇOK OKUNANLAR