SEKTÖREL › Ford, CeBIT Fuarı'nda...

Ford, CeBIT Fuarı'nda...

07 Ekim 2011 / 20:03 Ford, fuardaki standında C segmentinde ilk defa kullanılan SYNC teknolojisini tanıttı

Ford, CeBIT Fuarı'nda...
Ford, kaza anında aracın bulunduğu ülkenin dilinde yardım çağrısı yapan; SMS atan, sürücü  ve yolcuları online kılabilen SYNC teknolojisini CeBIT fuarında tanıttı. SYNC teknolojisinin, bilinen sesli komutların ötesinde sürücü ve yolcuların araca hükmetmesini sağladığı açıklanıyor.

2007’den bu yana 3 milyon Ford araçta kullanılan ve yüzde 80’in üzerinde kullanıcı tarafından öncelikle tavsiye edilen SYNC, neredeyse her dili anlıyor ve konuşuyor. 2015 yılında Avrupa’da yaklaşık 2 milyon yeni Ford aracın SYNC sistemi ile yollarda olacağı öngörülüyor.

Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, SYNC teknolojisinin premium veya lüks sınıflar dışında orta sınıfta ilk kez B ve C segmentlerinde Ford tarafından kullanıldığını belirterek şu bilgileri verdi: “Avrupa’da 2012 sonunda sunulmaya başlayacak olan Ford SYNC teknolojisinin yakın bir gelecekte tüm araçlarımızda bulunacağını düşünüyoruz. iPhone, BlackBerry ve Android cihazlarla uyumlu olan sisteme USB modem bağlanabiliyor. Yani ormanda veya dağda da internete bağlanabiliyorsunuz. 10 bin komutu anlayan sisteme istediğiniz şarkıyı söyleyip dinleyebilir, klimanızı açtırabilir veya cep telefonu defterinizden numara söyleyip arayabilirsiniz. Yaşadığımız iletişim çağının getirdiği hareketli ve hızlı yaşam tarzını iyi değerlendirerek müşterilerimize sadece otomobil değil, ileri teknoloji ürünleriyle de maksimum fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Müşterilerimizin aktif yaşamlarını otomotiv teknolojileri ile bağlayarak mobilitelerini sürdürülebilir kılıyoruz. SYNC sistemli otomobil satışlarımızın dünyadaki satışların altında kalmayacağını, hatta geçeceğini düşünüyoruz.”

ÇOK OKUNANLAR