MOTOSİKLET › Ford Otosan'dan elektrikli mobilite girişimi

Ford Otosan'dan elektrikli mobilite girişimi

27 Kasım 2021 / 12:07 Günümüzde hızla yükselen e-ticaret ve mobilite trendine yönelik müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkan Ford Otosan,Rakun Pro2 ve Rakun Pro3’ü tanıttı

Ford Otosan'dan elektrikli mobilite girişimi

Hızla yükselen Mobilite ve e-ticaret trendlerine yönelik müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkan Ford Otosan, Rakun Mobilite girişimini duyurdu. Ford Otosan, Rakun Mobilite Teknoloji ve Ticaret A.Ş. şirketi ile yenilikçi ve hafif mobilite çözümleri arayan tüm kullanıcılar için farklı iş modelleri ile hizmet sunmayı hedefliyor. Girişimin ilk tanıttığı ürünler ise iki ve üç tekerlekli elektrikli scooter modelleri Rakun Pro2 ve Rakun Pro3 oldu.

637af3129815fba1e4e8a82985688d19_2.jpg

Yokuş çıkma yeteneğinin özellikle elektrikli motorlarda önemli bir konu olduğu göz önüne alınarak geliştirilen Rakun Pro2 ve Pro3 için yokuş çıkabilme kapasitesinin en kritik önceliklerden biri olduğu açıklanıyor. Elektrikli scooter'ın üç tekerlekli Pro3 versiyonu yükleri daha rahat taşımaya yardımcı olurken, arka tekerleklerdeki bağımsız süspansiyon sayesinde virajlarda 2 tekerlekli model gibi manevra kabiliyeti sunulduğu belirtiliyor. 

637af3129815fba1e4e8a82985688d19_0.jpg

Pro2 ve Pro3’te bulunan 5 kW/h’lik batarya, normal şebeke elektriği üzerinden kablosunun prize takılması ile rahat ve kolay bir şekilde şarj edilebiliyor. Tek şarjla 100 km menzil sunabildiği açıklanan Rakun modelleri 2022 yılında satışa sunulacak. Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Ford Otosan Eskişehir Fabrikası’nda üretilen Rakun Pro2 ve Rakun Pro3’ün satış, pazarlama ve satış sonrası operasyonlarından Rakun Mobilite Teknoloji ve Ticaret A.Ş. sorumlu olacak.

Gerek teknolojik gelişmeler gerekse de pandemi ile birlikte ticarette yepyeni bir dönem yaşadıklarını vurgulayan Rakun Mobilite A.Ş. Genel Müdürü Eren Atlı, “Rakun Pro 2 ve Pro 3 ile işletmeler verilen siparişlerin teslimatını güvenilir, dayanıklı ve en önemlisi %100 elektrikli, dolayısıyla ses çıkarmayan, çevreye duyarlı bir şekilde yapabilme imkanı bulacak. Araçlarımızı ilk etapta kurumsal müşterilerle kiralama ve satış yöntemi ile buluşturacağız. İlerleyen dönemlerde ise bireysel müşterilerimizin de Pro2 ve Pro3 ile yollarda olmasını planlıyoruz. Diğer yandan bu sektörde en önemli noktalardan biri de araçların sürekli çalışır halde olması ve hızlı servis hizmeti. Bu nedenle satış sonrası servis en çok önem verdiğimiz alanların başında geliyor. Seçili Ford binek ve hafif ticari servislerinde, hem de mobil servis hizmeti ile yerinde servis hizmeti sunacağız. Tam elektrikli Rakun Pro2 ve Pro3’ü müşterilerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

637af3129815fba1e4e8a82985688d19_1.jpg

ÇOK OKUNANLAR