SEKTÖREL › Ford'lar alerji yapmıyor

Ford'lar alerji yapmıyor

14 Nisan 2011 / 16:51 Yeni Focus, S-MAX, Galaxy, Mondeo ve Kuga’nın ardından C-Max de TÜV alerji testi sertifikası aldı

Ford'lar alerji yapmıyor
Müşteri memnuniyeti çerçevesinde, alerjisi olan kullanıcılarını da memnun etmeyi amaçlayan Ford’un araç geliştirme ekipleri, Ford otomobillerini alerji dostu yapabilmek için kapsamlı araştırmalar gerçekleştiriyor. Dünya üzerinde resmi TÜV alerji testi sertifikasına sahip tek otomobil markası olan Ford, yeni C-Max’i alerji dostu otomobilleri arasına kattı. 100’ün üzerinde malzeme ve parçası alerji testinden geçirilen ve onaylanan otomobil, böylece Fiesta, yeni Focus, S-Max, Galaxy, Mondeo ve Kuga’nın da aralarında bulunduğu uzun TÜV sertifikalı Ford modelleri listesindeki yerini aldı.

Ford aynı zamanda merkezi Berlin’de bulanan Alerji Araştırma Vakfı Avrupa Merkezi’nin verdiği “Kalite” sertifikasının da sahibi.

“Müşterilerimize en iyi tasarım, performans, kalite ve yolcu ortamını sunmak istiyoruz. Alerji riski taşıyan her türlü malzeme ve maddenin kullanılmasını önlemek veya mutlak ölçülerde asgariye indirmek için elimizden geleni yapmamızın nedeni bu” diyen Ford Avrupa Mühendislik Birimi Müdürü Caspar Dirk Hohage, Ford’un TÜV alerji testinden geçerek sertifika alan dünyanın tek araç üreticisi olduğunun da altını çiziyor.

Bugün yollarda TÜV sertifikasına sahip yaklaşık 4.5 milyon Ford otomobili bulunuyor. Tüm Ford otomobilleri için TÜV ölçüm ve değerlendirme sonuçları ise internette www.TÜV.com adresinde yayınlanıyor.

100’ün üzerinde malzeme ve parça testten geçiriliyor
Ford otomobillerinin 100’ün üzerinde malzeme ve parçası üzerinde alerji testi yapılıyor. Ayrıca, direksiyon koltuk örtüleri gibi doğrudan ve uzun süreli deriye temas eden bütün parçalar dermatolojik olarak test ediliyor. Ford araçlarında, alerjik polenlerin araç içine girmesine engel olmak için yüksek performanslı bir polen filtresi de bulunuyor. Ford mühendisleri, bazı insanlarda alerjik reaksiyonlar üretebilen lateks, krom ve nikel gibi malzemelerin kullanılmamasına gayret ediyor, ancak zorunlu durumlarda mümkün olan en düşük miktarı kullanmaya özen gösteriyorlar.

TÜV sertifikası; yeni Ford C-Max modellerinin iç mekânlarında kullanılan malzemelerin yolcuların alerji risklerini en aza indirecek şekilde özel olarak seçildiğini resmi olarak teyit ediyor ve ancak zararlı maddeler ile alerjiye yol açan ajanlara yönelik olarak kapsamlı ve bilimsel doğrulanabilir testlerin tamamlanmasının ardından veriliyor.

ÇOK OKUNANLAR