MOTORSPORLARI › Formula 1 Türkiye'ye geri döndü!

Formula 1 Türkiye'ye geri döndü!

25 Ağustos 2020 / 15:38 Müjdeli haber duyuruldu. Formula 1, 9 yıl aradan sonra yeniden Türkiye'de...

Formula 1 Türkiye'ye geri döndü!

Türkiye’nin 2005-2011 yılları arasında ev sahipliği yaptığı Formula 1, 9 yıl aradan sonra 2020 yılı takvimi kapsamında Intercity İstanbul Park’a geri dönüyor. Sezonun 14'üncü yarışı olarak takvime giren Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020, 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

Formula 1 yarışlarının Türkiye’ye geri getirilmesi projesinin T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından Intercity’ye verildiğini belirten Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak; “Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu Formula 1’i tekrar Türkiye’ye getirdiğimiz için büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Dünyanın en özel pistlerinden Intercity İstanbul Park’ın işletmesini aldığımız 2013 yılından bu yana, Formula 1 yarışlarının ülkemize geri getirilmesi konusundaki çalışmalarımızın başarıyla sonuçlanması ülkemize hayırlı olsun. 2013 yılından bu yana gözümüz gibi baktığımız,Türkiye’nin en önemli yatırımlarından Intercity İstanbul Park’taki büyük heyecan için çok iyi hazırlanıp tüm dünyaya İstanbul’u hak ettiği şekilde tanıtacağız” dedi.

Formula 1 yarışlarının ülkemize geri getirilmesi çalışmalarını, Intercity İstanbul Park pistinin işletmesini aldıkları 2013 yılından bu yana büyük bir arzu ve titizlikle yürüttüklerini de ifade eden Vural Ak, “Dünyanın en özel pistlerinden Intercity İstanbul Park’ın işletmesini devraldığımız ilk günden bu yana motor sporları, trafik güvenliği ve otomotiv sektörü için her yıl 300 günden fazla etkinlik, eğitim programları ve festivaller düzenliyoruz. Formula 1 yönetiminin 2020 yılı takvimine İstanbul’u da dahil etmesindeki en önemli faktörlerden bir tanesi de yarışların yapılmadığı 9 yıllık süreçte pistin her an yarış olacakmışçasına aktif ve hazır olmasıydı” dedi.

ÇOK OKUNANLAR