LANSMAN › Frontera'nın yolculuğu İstanbul'dan başladı

Frontera'nın yolculuğu İstanbul'dan başladı

15 Mayıs 2024 / 01:31 Dünya prömiyeri İstanbul'da gerçekleştirilen yeni Opel Frontera, markaya yeni müşteriler getirecek

Frontera'nın yolculuğu İstanbul'dan başladı

Opel, SUV model gamına, ismi geçmişten gelen yeni bir model daha ekledi. Markanın bir döneme damgasını vuran SUV modeli Frontera, yeni tasarımı, zengin donanım listesi ve farklı motor seçenekleriyle yeniden yollara çıkmaya hazırlanıyor. Kısa bir süre önce yayınlanan ilk fotoğrafları ile henüz satışa sunulmadan büyük bir ilgi uyandıran yeni Frontera’nın dünya prömiyeri Türkiye’de gerçekleştirildi. Opel'in B-SUV modeli Crossland'in yerini alan yeni Frontera bu yılın son çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak.

f40631c8cbc2cb2cdecf7a5a10bd8a10_0.jpg

Opel'in yeni logosuna sahip olan yeni Frontera, Opel Vizor ön tasarımıyla markanın yeni model ailesinin bir üyesi olduğunu daha ilk bakışta belli ediyor. Belirgin çamurluklara ve dikkat çekici bir C sütunu sahip olan otomobilin arka bölümündeyse çift parçalı stop grubu bulunuyor. Frontera'nın kabini de markanın diğer modelleriyle benzer bir tasarım çizgisine sahip. Yeni tasarlanmış direksiyon ve iki adet 10 inçlik ekrana sahip kokpit modern bir tasarım sunuyor. Yeni Frontera’da birinci önceliğin uzun yolculuklara uygunluk olduğu açıklanıyor. Bu sebeple sürücü ve ön yolcu için orta bölümünde, kuyruk sokumu kemiği üzerindeki baskıyı alan bir yuvaya sahip, patentli yeni Intelli-Seats koltuklara yer verilmiş. Bagaj bölümünde sunulan 450 litreden fazla yükleme kapasitesi ise koltuklar katlandığında 1.600 litreye kadar çıkarılabiliyor. Frontera ayrıca özel olarak tasarlanmış, isteğe bağlı olarak sunulan tavan rayları ile 240 kilograma kadar ağırlık taşıyabiliyor.

f40631c8cbc2cb2cdecf7a5a10bd8a10_3.jpg

Frontera'nın sezgisel, ulaşılabilir ve temel unsurlara odaklanmış bir otomobil olduğu açıklanıyor Güç aktarma organlarının seçiminden donanım seçeneklerine kadar bu gereksinimleri her açıdan karşılayan yeni Frontera, 48 volt teknolojisine sahip hibrit veya tamamen elektrikli güç seçenekleriyle sunuluyor. Frontera Hybrid, hibrit kullanım için özel olarak geliştirilmiş 136 bg (100 kW) güç sunan 1.2 litrelik benzinli turbo motora sahip. Bu motor, 28 bg (21 kW) gücündeki bir elektrikli motor ve 6 ileri çift kavramalı elektrikli bir şanzımanla birlikte çalışarak yakıt tüketimi ve karbon emisyonunu geleneksel motorlu bir modele kıyasla önemli ölçüde azaltıyor. 0 emisyonlu sürüşün keyfini çıkarmak isteyen müşteriler ise Frontera’nın 300 kilometreden uzun WLTP menzili sunan tamamen elektrikli motor seçeneğini yakında sipariş edebilecekler. “Uzun menzilli” versiyon olarak sunulacak olan yeni Frontera Electrik, şarj molası vermeden yaklaşık 400 kilometreye (WLTP) kadar mesafe katedebilecek.

Yeni Opel Frontera, kapsamlı donanım listesiyle de farklı kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış. İki farklı donanım seviyesiyle satışa sunulacak olan yeni modelde, giriş seviyesinden itibaren 10 inç renkli dokunmatik ekrana sahip multimedya bilgi/eğlence sistemi, navigasyon ve geri görüş kamerası gibi sistemler yer alacak.

f40631c8cbc2cb2cdecf7a5a10bd8a10_2.jpg

Frontera, Opel CEO’su Florian Huettl, Tasarım Başkan Yardımcısı Mark Adams ve Ürün ve Fiyatlandırma Kıdemli Başkan Yardımcısı Tobias A. Gubitz’in de katılımıyla İstanbul’da düzenlenen dünya prömiyeri ile uluslararası kamuoyuna ve gazetecilere tanıtıldı. Bu yıl Opel’in otomobil üretimindeki 125’inci yılını kutladıklarını söyleyen Opel CEO’su Florian Huettl, “Müşterilerimize yenilikçi, pratik ve her şeyden önemlisi ulaşılabilir mobilite sunarak her zaman ileriye doğru yol aldığımız 125 yılı geride bıraktık. Yeni Opel Frontera da son derece esnek özellikleri, geniş iç hacmi ve elektrikli motor seçeneğiyle yeni müşteri gruplarının beğenisini kazanacak” dedi.

f40631c8cbc2cb2cdecf7a5a10bd8a10_1.jpg

ÇOK OKUNANLAR