YEDEK PARÇA › Goodyear dünya rekoru kırmaya hazırlanıyor

Goodyear dünya rekoru kırmaya hazırlanıyor

25 Eylül 2014 / 14:25 Alman sürücü Rainer Zietlow Norveç’in kuzeyinden Afrika’nın en güneyine Goodyear Wrangler HP lastikler üzerinde seyahat edecek

Goodyear dünya rekoru kırmaya hazırlanıyor

Alman rekortmen Rainer Zietlow ve takımı Challange4, Norveç Nordkapp’tan (Kuzey Cape) Güney Afrika, Cape Agulhas’a uzanan 17.752 kilometrelik mesafeyi 10 günde kat etmek üzere Volkswagen Touareg V6 TDI araçlarına takılan Goodyear lastikleri ile yola çıktı.

Üç kişiden oluşan Zietlow ve takımı dönüşümlü hareket ederek dörder saat araba kullanacak. Yarış takviminin gerisinde kalmamak için yalnızca yakıt almak için durarak 24 saat yola devam ederek 3 kıtada 19 ülkeden geçecek.

Takımın kullandığı VW Touareg V6 TDI’da Goodyear’ın SUV ve 4x4 araçlar için geliştirdiği Wrangler HP lastikleri, zorlu parkurlarda ve farklı iklim koşullarında en iyi performansı sağlayacak. Hızlı ve uzun mesafe sürüşlerinde pek çok dünya rekoru kıran Rainer Zietlow ise macera ve zorluklarla dolu 17.000 km’yi sponsorlarının temin ettiği ekipmanlar sayesinde aşmaya hazır olduklarını belirtti.

Alman sürücü, kat ettiği her kilometre için Zambiya ve Sudan’daki SOS çocuk köylerine, 20 Eurocent bağış yapacak. Goodyear ise Zietlow adına yapacağı bağışla Zietlow’un bağışını ikiye katlayacak.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR