SEKTÖREL › Groupe PSA’nın Fas’taki üretimi başladı

Groupe PSA’nın Fas’taki üretimi başladı

23 Haziran 2019 / 13:53 Kenitra'daki tesis yıllık 200 bin adetlik otomobil üretim kapasitesine sahip

Groupe PSA’nın Fas’taki üretimi başladı

PSA Grubu Fas'ta üretime başladı. 2020 ortasından itibaren 80 ülkeye hizmet verecek olan, yıllık 200 bin adet otomobil üretim kapasitesine sahip tesisin, Groupe PSA’nın en yüksek standartlarını karşıladığı açıklanıyor. Son nesil CMP platformuna sahip yeni Peugeot 208 bu tesiste üretime giren ilk otomobil oldu. 

Groupe PSA Orta Doğu ve Afrika Başkanı ve Groupe PSA Yönetim Kurulu Üyesi, Jean-Christophe Quémard, konuyla ilgili: “Orta Doğu ve Afrika bölgesinin kalbinde, Fas, Grubumuz ve dört markası, Peugeot, Citroën, DS ve Opel için tarihi ve stratejik bir pazar. Tüm ortaklarımızın yardımı ve Fas makamlarının desteği sayesinde Fas’ın otomotiv endüstrisinde benzersiz bir ortaklık kuruyoruz, bunun için teşekkür ediyoruz”dedi.

Groupe PSA, Afrika’daki değer zincirinin tamamını kapsayan tek otomobil üreticisi konumunda. Bu ekosistem 62 yerel tedarikçiden oluşan bir ağa ve ihtiyaçları karşılamak için kurulan 27 yeni tedarikçiye sahip. 

Kenitra tesisinin performansı bireysel ve kurumsal müşterilerin kalite ve fiyat yönündeki beklentilerini karşılayan modellerin üretimini sağlayacak.

PSA Foto Galeri Tüm PSA Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR