YENİ MODELLER › Gumpert Tornante

Gumpert Tornante

30 Mart 2011 / 23:22 Egzotik marka Gumpert, tasarımı Touring firması tarafından yapılan Tornante ile yeniden otomobilseverlerin karşısına çıkıyor

Gumpert Tornante
Yaklaşık 3 yıl önce sunduğu Apollo modeliyle egzotik süperspor arenasını renklendiren Gumpert, Tornante adında yepyeni bir model yarattı. Cenevre Otomobil Fuarı’nda kendine yer bulan Tornante, dizayn şirketi Touring’le birlikte şekillendirilmiş. Oldukça belirgin, ancak kimilerine göre biraz eski moda hatlara sahip olan Tornante, Apollo üzerine inşa edilen bir otomobil. Şasisinde ve yaşam alanında geliştirmeler yapılan aracın Apollo'dan daha konforlu ve daha çevik olması amaçlanmış.
 
Bu ilginç otomobilde 8 silindirli, 4163 cc hacminde ve 196 kg ağırlığında olan turbo motora görev verilmiş. 900 Nm tork değeri sunan ünitenin 6500 d/d'de 700 beygir güç ürettiği açıklanıyor. Bu güçlü motora, vites değişimlerini 40 milisaniyede gerçekleştiren 6 ileri tam otomatik şanzıman eşlik ediyor. Krom-molibden çelik şasiye ve karbon gövdeye sahip olan ve toplam ağırlığının 1300-1400 kg seviyelerinde olduğu açıklanan Gumpert Tornante'nin 300 km/s'nin üzerinde bir maksimum hıza ulaşabileceği iddia ediliyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR