SEKTÖREL › Honda Avrupa'da üretim normale dönüyor

Honda Avrupa'da üretim normale dönüyor

28 Mayıs 2011 / 02:06 Honda'nın Avrupa'daki tesisleri olan İngiltere ve Türkiye fabrikaları Eylül ayında tam kapasiteyle üretime geçiyor

Honda Avrupa'da üretim normale dönüyor
Japonya’da 11 Mart’ta meydana gelen deprem felaketi sonucunda parça tedarik sürecinde yaşanan sıkıntılardan dolayı üretim adetleri her iki üretim merkezinde de 11 Nisan’da %50 seviyesine indirilen Honda, Eylül ayında yüzde 100 kapasiteye geçmeyi hedefliyor. Japonya’dan tedarik edilen parçaların adetlerindeki belirgin iyileşmeler neticesinde her iki üretim merkezinde de yılın geri kalan kısmında üretim adetlerini tamamlamak ve müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için çalışmaların başladığı açıklanıyor.

Civic Sedan modelinin üretimini gerçekleştiren Honda Türkiye A.Ş. mevcut durumun düzeltilmesi için çalışmalarına hız vererek Eylül ayında normal üretim adetlerine ulaşmayı planlıyor  Civic 5 kapı, CR-V ve Jazz üretimini gerçekleştiren İngiltere Üretim Merkezi de (Honda of the UK Manufacturing Ltd) Eylül ayında normal üretim adetlerine dönmek için çalışmalarına devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak Honda Türkiye Fabrika Direktörü İsmail Sümer, “Avrupa Üretim Operasyonlarının normal seviyelerine ulaşmak üzere çalışmaların başlamasından oldukça memnunuz. 11 Nisan’dan beri yaşanan bu süreçte çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve bayilerimizin göstermiş olduğu anlayış ve gayretlerden dolayı çok teşekkür ederiz. “ dedi.

ÇOK OKUNANLAR