SEKTÖREL › Honda, 'Temiz Enerji Ortaklığı'nın yeni üyesi

Honda, 'Temiz Enerji Ortaklığı'nın yeni üyesi

31 Mayıs 2011 / 00:24 Honda, Avrupa'nın önde gelen yakıt hücreli araç ve hidrojen altyapısı sunum projesi olan 'Temiz Enerji Ortaklığı’na katıldı

Honda, 'Temiz Enerji Ortaklığı'nın yeni üyesi
2009 yılından bu yana yakıt hücreli, elektrikli araçları kullanıma sunan Honda, 'Temiz Enerji Ortaklığı’nın (CEP) en yeni üyesi olarak CEP faaliyetlerini iki adet FCX Clarity yakıt hücreli, elektrikli araçla destekleyecek. Araç üreticileri, altyapı ve enerji şirketlerinin uzmanlığı ile Alman Hükümeti’ni bir araya getiren CEP, Avrupa’da hidrojen hareketliliğinin pazara girişinin zeminini hazırlamak için tasarlandı.

2009 yılından bu yana Avrupa yollarında yakıt hücreli, elektrikli araçları kullanıma sunan Honda da bu ortaklık kapsamında CEP faaliyetlerini iki adet FCX Clarity yakıt hücreli, elektrikli araçla destekleyecek. Bunun yanısıra Honda’nın gaz tedarik şirketi 'Air Liquide' olarak da bu ortaklığa katılması CEP’in Avrupa’da hidrojen bazlı hareketliliğin gelişimini desteklemek üzere araç üreticileri ile enerji şirketlerini bir araya getirmesindeki önemini ön plana çıkarıyor.

ÇOK OKUNANLAR