SEKTÖREL › Honda Türkiye yeni mezunlarını verdi

Honda Türkiye yeni mezunlarını verdi

14 Haziran 2011 / 00:49 Honda Türkiye, otomotiv endüstrisinin ihtiyaç duyduğu insan gücünü yetiştirme çalışmalarına devam ediyor

Honda Türkiye yeni mezunlarını verdi
Honda Türkiye, özellikle servis ve bakım hizmetlerinde yeni teknolojilere hakim insan gücünü yetiştirme çalışmalarına devam ediyor. Çalışma kapsamında Şişli Endüstri Meslek Lisesi ile işbirliği yapan Honda Türkiye, 2007 yılında açtığı sınıfta öğrencilere yeni teknolojiler üzerine eğitim veriyor. Bu sınıfta eğitim görerek, programı başarıyla tamamlayan öğrencilere ise Honda ve bayilerinde iş fırsatı sunuluyor.

Honda Türkiye Gebze Fabrikası’nda gerçekleştirilen bu yılki diploma töreninde konuşan Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki “Geçtiğimiz yıl Honda sınıfından 22 öğrenci mezun oldu. Bu gençlerin yarısı üniversiteye devam etmek istedi. Diğer yarısı ise Honda ailesinin birer üyesi oldu. Bu sene ise 26 öğrencimiz diplomasını aldı. Onların da şu anda bayilerimizde işleri hazır. Bu eğitim aracılığıyla, gençlerimize destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”  dedi.

Honda sınıfı projesi ile toplam 48 öğrenciyi sektöre kazandıran Honda Türkiye, önümüzdeki dönemde de çalışmalarına devam edecek ve sektörün gelişmesine katkı sağlayacak.

ÇOK OKUNANLAR