SEKTÖREL › Honda Türkiye'den CR-Z sürprizi

Honda Türkiye'den CR-Z sürprizi

16 Haziran 2011 / 23:39 Honda, sportifliği ve çevreciliği birarada sunan hibrid teknolojili modeli “CR-Z”i çok yakında Türkiye’de de satışa sunuyor

Honda Türkiye'den CR-Z sürprizi
Honda'nın dünya prömiyeri Detroit otomobil fuarında yapılan hibrid teknolojili sportif modeli CR-Z çok yakında Türkiye yollarında olacak. Bir süredir ülkemize yeni bir model sunmayan Honda'nın CR-Z'i ithal edecek olması, özellikle marka tutkunları için bir sürpriz niteliğinde. Otomobilin fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki ise aracın Türkiye pazarına girişine ilişkin; “Honda’nın sportif ruhunu, çevre bilinciyle birleştiren CR-Z’i Türk tüketicilerine sunmanın heyecanını yaşıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Temiz ve verimli benzin-elektrik motor kombinasyonunu 6-ileri manuel şanzıman eşliğinde sunan CR-Z'in tasarımı, 90'lı yılların ikonik CRX modelini anımsatan bir stile sahip. Otomobilin 1.5 litrelik 4 silindirli i-VTEC benzinli motor - IMA elektrik ünitesi kombinasyonu, 124 bg güç ve  174 Nm tork üretiyor. ECON, NORMAL ve SPORT olmak üzere üç farklı sürüş modu bulunan aracın sadece 5 litre yakıt tükettiği açıklanıyor.

Euro NCAP tarafından, dört değerlendirme kriterinde maksimum puan olan 5 yıldız ile ödüllendirilen Honda CR-Z 2010 yılının en iyi performansa sahip beş otomobilinden biri ünvanının da sahibi... Böylece, bu otomobiller arasında tek Hybrid araç olma özelliği taşıyan Honda CR-Z, Süpermini kategorisinin en güvenli otomobili olarak otomobilseverlere sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR