YENİ MODELLER › Hyundai Blue2 Concept

Hyundai Blue2 Concept

10 Nisan 2011 / 11:47 Hyundai'nin yakıt hücreli yeni konsepti Blue2, markanın geleceğe ilişkin çevreci düşüncelerini gözler önüne seriyor

Hyundai Blue2 Concept
Seul Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Blue2 konsepti, hidrojenle çalışan bir elektrik sistemine sahip. Blue2'nin ismi markanın BlueDrive adını verdiği çevreci teknolojilerden ve hidrojenin sembolü olan H2’den geliyor. Konseptin 122 bg  (90 kW) güç üreten motoruyla 100 km’de sadece 2.8 litre yakıt tükettiği belirtiliyor. Aerodinamik yapıyı iyileştiren jantlara sahip olan Blue2'de ayrıca düşük yuvarlanma dirençli lastikler kullanılmış.

Fütüristik bir görünüm sunan konseptin dış tasarımı markanın akıcı yeni tasarım felsefesiyle şekillendirilirken, iç mekansa çevre dostu organik materyallerle çevrelenmiş. Konseptin dokunmatik düğmelerle açılan kapılarının ardında tıpkı dışarıda olduğu gibi fütüristik bir tasarım yer alıyor. İç mekanda en dikkat çekici unsurlar asimetrik göstergeler, TOLED saydam bilgi ekranı, hareket algılayan ve bilgi-eğlence sistemine hükmeden teknolojik kumanda, antibakteriyel ve iyonizer deri kaplamalar olarak öne çıkıyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR