TEKNOLOJİ › Hyundai, tekerlekten tahrik sistemini tanıttı

Hyundai, tekerlekten tahrik sistemini tanıttı

10 Aralık 2023 / 21:37 Hyundai Motor Grubu markalarının gelecek nesil modellerinde kullanılacak olan sistem geliştirilmeye devam ediyor

Hyundai, tekerlekten tahrik sistemini tanıttı

Hyundai Motor Grubu, Tekerlekten Tahrik Sistemi'ni Seul’de tanıttı. Bu yeni nesil araç tahrik sistemi, gelecekteki mobilite cihazlarının tasarımında devrim yaratacak. “Uni Wheel”, ana tahrik sistemi bileşenlerini tekerlek göbeği içindeki boş alana taşıyarak, elektrikli bir aracın (EV) kabinindeki mevcut alanı önemli ölçüde artıracak. Aynı zamanda, işlevsel olarak entegre bir tekerlekten çekiş sistemi görevi gören Uni Wheel, elektrikli araçların redüksiyon dişlisini tekerlek göbeğinin içine doğru hareket ettirerek tahrik millerinin uzunluğunu azaltıyor. Böylelikle daha düz bir zemin konfigürasyonuna olanak tanıyan sistem, çeşitli kullanım amaçları için optimize edilmiş geleceğin mobilite ürünlerinde de rahatlıkla kullanılabilecek.

e39381e4b810fa1c2094c2b65548d4d6_0.jpg

Hyundai Motor Grubu’nun gelecekteki araç mimarilerinde alan kullanımına odaklanması, müşteri memnuniyetini daha da artıracak ve araç sahiplerine daha zengin bir kullanıcı deneyimi sunacak.

ÇOK OKUNANLAR