SEKTÖREL › Hyundai'de teslimat öncesi kontroller dijitalleşti!

Hyundai'de teslimat öncesi kontroller dijitalleşti!

12 Mart 2019 / 21:10 Hyundai Assan, satış süreçlerinde teslimat öncesi dijital PDI kontrol sistemini sunmaya başlıyor

Hyundai'de teslimat öncesi kontroller dijitalleşti!

Hyundai Assan, bayilerindeki teslimatları öncesinde araçları Dijital PDI (Teslimat Öncesi Kontrol) ile sahibine ulaştırıyor. Tamamen mobil bir sistem üzerinden gerçekleştirilen bu kontroller, teknisyenler tarafından da yakından takip ediliyor. Araç teknolojisindeki gelişmelere bağlı olarak, kullanılan elektronik ünite sayılarının çoğalması, kontrollerin önemini ve gerekliliğini her geçen gün daha da artırıyor. Bu dijital sistem ile teslimat öncesi olası bir problemlerde anında müdahele olanağı sağlıyor. 

0d504c2b3f5aafb2cd21b0fe4b54e583_0.jpg

Sistem, elektronik kontrol ünitesi, sensörler, aydınlatma-elektrik sistemi, silecekler, klakson ve diğer aksamlar üzerinde yaptığı kontrollerde herhangi bir aksaklık tespit ederse bu verileri sadece bayi personeliyle değil, aynı zamanda online olarak ilgili tüm birimlerle de paylaşıyor. 

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, geliştirilen sistemle ilgili olarak, “Günümüzde tüm ihtiyaçlarımızın karşılanmasında zaman ile yarışıyoruz. Tüm bu beklentiler bizi dijital sistemlere ve daha hızlı aksiyon alabileceğimiz çözümlere yönlendiriyor. Biz de Hyundai Ailesi olarak Türkiye’de yine bir ilke imzamızı attık ve bayilerimizde Dijital PDI uygulamasına başladık. Bu uygulama sayesinde, hem zamandan hem de onarım maliyetlerinden tasarruf ediyoruz. Ayrıca, müşteri memnuniyetinde bir numara olma hedefimiz de tüm hızıyla devam etmiş oluyor” dedi.

ÇOK OKUNANLAR