SEKTÖREL › Hyundai'den sürdürülebilir mobiliteye yatırım

Hyundai'den sürdürülebilir mobiliteye yatırım

18 Haziran 2023 / 23:23 Hyundai, Seul'de düzenlediği İnovasyon Teknoloji Günü etkinliğinde plan ve çalışmalarını paylaştı

  Hyundai'den sürdürülebilir mobiliteye yatırım

Hyundai Motor Grubu, Seul'de İnovasyon Teknoloji Günü etkinliği düzenledi. Bu özel etkinlikte gelecek planlarını ve çalışmalarını paylaşan Hyundai, aynı zamanda dünya çapındaki şirketlerle inovasyon ve start up alanındaki işbirliklerine devam edeceğini vurguladı. Grup, inovasyon faaliyetlerini güçlendirmeye başladığı 2017'den 2023'ün ilk çeyreğine kadar 200'den fazla girişime 1 milyar dolardan fazla yatırım yaptığını açıkladı. Boston Dynamics, Motional ve Supernal hariç olmak üzere bu önemli yatırımı mobilite için yapan Hyundai, segmente göre mobilite hizmetleri de dahil olmak üzere çok sayıda iş kolunu destekledi. Bu doğrultuda, Singapur'daki Grab ve Hindistan'daki OLA gibi mobilite hizmeti veren şirketlere yaklaşık 550 milyon dolarlık bir yatırım yaparken ayrıca yapay zekaya da 50 milyon dolar, otonom sürüşe 42 milyon dolar ve hidrojen dahil enerjiye de 20 milyon dolar ayırdı.

Hyundai Motor Grubu Başkan Yardımcısı ve İnovasyon Grubu Başkanı Dr. Yunseong Hwang; "Yenilikçi teknolojiler veya hizmetlerle insanların hayatlarında olumlu değişikliklere yol açabilecek girişimler üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geleceğin akıllı ve sürdürülebilir mobilite çözümlerinin yaratılmasına ve insanlık için refah ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesine yönelik önemli adımlar atan girişimlere aktif olarak yatırım yaparak gerekli olan ekosistemi kuracağız" dedi.

ÇOK OKUNANLAR