SEKTÖREL › Hyundai'nin marka değeri yüzde 6 arttı

Hyundai'nin marka değeri yüzde 6 arttı

24 Ekim 2021 / 13:44 Hyundai Motor Company, Interbrand’e göre marka değerini 15 milyar dolara çıkardı

Hyundai'nin marka değeri yüzde 6 arttı

Hyundai Motor Company, marka değerini 2021 yılında yüzde 6 oranında artırarak toplam 15.1 milyar USD seviyesine çıkardı.Dünyanın en iyi 30 markası arasına yerleşen Hyundai, böylece marka değeri açısından yedi yıl üstüte gelişim gösterirken, aynı zamanda mobilite alanındaki hızlı çözümleriyle de geleceğe yönelik ciddi adımlar atmaya devam ediyor. 

Son olarak Interbrand tarafından açıklanan bu önemli artışa, markanın çevre dostu elektrikli modeller üretmesi ve akıllı mobilite uygulamaları önemli ölçüde katkıda bulundu. Aynı zamanda, 2045 yılına kadar karbon nötr hedefi ve hidrojen yakıt hücreli araçlar konusundaki gelişmeler de markanın yükselmesine yardımcı oldu.

Hyundai Motor Company, geleceğin akıllı mobilite cihazlarını ve hizmetlerini göstermek için bir akıllı şehir inşaatı projesi başlatırken, aynı zamanda bu insan merkezli, doğa dostu yerleşim bölgesi, şehir içindeki yoğun araç trafiği ve çevre kirliliği gibi kentleşme sorunlarını da ele alıyor. Urban Air Mobility (UAM) adı verilen bu konsept, robotik ve otonom elektrikli araçları gelecekte yoğun bir şekilde kullanmayı amaçlıyor. Buna ek olarak Hyundai, 2030 yılına kadar hava taksilerinin de günlük kullanımını öngörüyor.

ÇOK OKUNANLAR