SEKTÖREL › Hyundai'ye bir kalite ödülü daha

Hyundai'ye bir kalite ödülü daha

26 Haziran 2019 / 00:46 Hyundai, Amerikan bağımsız marka araştırma kuruluşu J.D Power tarafından bir kez daha kalite ödülüne layık görüldü

Hyundai'ye bir kalite ödülü daha

Amerikan bağımsız marka araştırma kuruluşu J.D Power, Hyundai'ye bir kalite ödülü daha verdi. 2019 yılının en sorunsuz ikinci markası seçilen Hyundai, kullanıcılar arasında yapılan İlk Kalite Raporu’na (IQS-Initial Quality Study) göre satın alındıktan sonra ilk 90 günlük süreçte en az sorun çıkaran modelleri üretmiş oldu. Her 100 araçta ortaya çıkan sorunları ölçerek değerlendirme yapan kuruluş, sekiz ayrı kategoride araç sahiplerine 233 farklı soru sordu. Araç sahiplerinden gelen geri bildirimlere ve servis kayıtlarına göre yapılan derecelendirmede, ilgili marka ve modelin ne kadar sorunlu olup olmadığına üst düzey uzmanlar tarafından karar veriliyor. Bu son araştırmada toplam 76.256 araç sahibinin görüşlerine yer verilirken 32 marka, 191 model ve 142 montaj hattından derlenen veriler de mercek altına alındı. 

Model segmentlerinde ise yeni Hyundai Santa Fe, en sorunsuz orta ölçekli SUV ödülünü kazandı. Hyundai’nin diğer başarılı modelleri Tucson, Elantra, Accent ve Veloster da kendi segmentlerinde ikinci sırada yer aldı. Modellerin Multimedya-Navigasyon, Mobil sistemleri ve koltukları rakiplerine göre daha sorunsuz olarak öne çıkarken ayrıca tasarım kusurları da çok düşük seviyede kaldı.

ÇOK OKUNANLAR