SEKTÖREL › İlk 6 ayın lideri Fiat!

İlk 6 ayın lideri Fiat!

07 Temmuz 2011 / 02:30 Fiat, 2011 yılının Ocak-Haziran döneminde Türkiye’nin en çok tercih edilen otomotiv markası oldu

İlk 6 ayın lideri Fiat!
Fiat, 2011 yılının Ocak-Haziran döneminde toplamda 64.053 adet binek otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştirerek Türkiye’nin en çok tercih edilen otomotiv markası oldu. Yılın ilk 6 aylık döneminde satışlarını % 60 oranında artıran Fiat, ulaştığı % 15.2’lik payla da toplam ulusal pazardaki liderliğini sürdürdü.
 
Fiat İş Birimi Direktörü Okan Baş, yılın ilk yarısına ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, Fiat olarak pazarın üzerinde bir performans sergilediklerini belirterek, “Ocak-Haziran 2011 döneminde binek otomobil, hafif ticari araç pazarlarının yanı sıra toplam pazarın çok üzerinde bir büyüme gösterdik. İlk 6 ayda binek otomobil satışlarımız özellikle Fiat Linea modelinin başarılı performansıyla % 78 artarken, hafif ticari araç satışlarımız ise yoğun talep gören Yeni Fiat Doblo, Fiat Doblo Classic ve Fiat Fiorino modelleri sayesinde % 46 oranında artış gösterdi. Binek otomobil ve hafif ticari araçtan olaşan toplam satışlarımız da aynı dönemde % 60 oranında yükseldi” dedi.

Okan Baş, Fiat’ın Türkiye binek otomobil+hafif ticari araç toplam pazarının lideri olduğunu vurgulayarak, “İlk 6 aylık toplam pazarda % 15.2’lik payla Türk tüketicisinin en çok tercih ettiği marka olma gururunu yaşıyoruz. Ayrıca, aynı dönemde ulaştığımız % 26’lık payla hafif ticari araç pazarının tartışmasız lideri olarak yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

ÇOK OKUNANLAR