SEKTÖREL › Infiniti'nin Avrupa hedefleri...

Infiniti'nin Avrupa hedefleri...

29 Eylül 2012 / 19:33 Infiniti’nin yeni Genel Müdürü Johan De Nysschen, markanın Avrupa pazarına yönelik gelecek planlarını Paris'te açıkladı

Infiniti'nin Avrupa hedefleri...
Infiniti’nin yeni Başkanı Johan De Nysschen, Paris Otomobil Fuarı’nda düzenlenen basın toplantısında Infiniti’nin Avrupa Pazarına yönelik hedeflerini ve gelecek planlarını gazetecilerle paylaştı. Infiniti standında gerçekleşen toplantıda konuşma yapan Başkan De Nysschen markanın geleceğe yönelik stratejik hedefleri üzerine şunları söyledi: “Infiniti olarak Avrupa’da marka oluşturma çalışmalarımızı hızlandırdık. Premium segmentinin öncü markalarından biri olarak kabul edilen Infiniti’yi lüks otomobilin merkezi olan Avrupa pazarında konumlandırmak için yeni stratejiler geliştiriyoruz, daha fazla müşteriye ulaşmak için uzun vadeli planlar yapıyoruz. Hedefimize emin adımlarla ilerlediğimiz bu dönemde önceliğimizi satış ve satış sonrası ağımızı geliştirmeye verdik. İkinci olarak ise; Avrupa pazarınin dinamiklerini göz önüne alarak bu pazara uygun yeni bir kompakt lüks otomobil üretmeye odaklandık. Bu model Avrupalı müşterilerimizin beklentilerini ve beğenilerini en üst düzeyde karşılayacak stratejik bir model olacak. Magna Steyr ortaklığında üreteceğimiz bu yepyeni modelin üretim üssü ise Avrupa olacak. Bunun yanı sıra Avrupa pazarına uygun ürün gamı, motor ve şanzıman seçeneklerini yaratıyoruz. Bu konuda da ciddi adımlar attık. Alman otomobil endüstrisinin en önemli kuruluşları arasında yer alan Daimler’le birlikte 4 silindirli benzinli ve dizel motorlar üreteceğiz.

Eletrikli Sedan ‘LE CONCEPT’
INFINITI, 2014’de satışa çıkması planlanan elektrikli sedanı LE Concept’in Avrupa lansmanını Paris’te yaptı. LE Concept’in iki yıl içinde yollara çıkması bekleniyor. INFINITI’nin fuarda sergilenen diğer modelleri arasında ise; EMERG-E, M35 HYBRID ve FX Vettel Edition RBR F1™ bulunuyor. 

ÇOK OKUNANLAR