İLK BAKIŞ › JAECOO J8 Katar'da görücüye çıktı

JAECOO J8 Katar'da görücüye çıktı

15 Ekim 2023 / 10:10 Chery, Katar’da düzenlenen Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda JAECOO J8'İ TANITTI

JAECOO J8 Katar'da görücüye çıktı

Chery Group’un premium markası JAECOO, bu yıl ilk defa Doha-Katar’da düzenlenen Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda J8’in dünya lansmanını gerçekleştirdi. İlk olarak Şubat 2024’te yollara çıkması ve Mart 2024’te Katar pazarında satışa sunulması beklenen JAECOO J8’in, markanın tasarım, kabin donanımları, akıllı teknolojileri ve performansı açısından başyapıtı niteliğinde olduğu söyleniyor. 

Üstün arazi yetenekleriyle donatıldığı açıklanan J8'in, JAECOO’nun “Off-road SUV” alanında yeni bir pazara öncülük etmesi ve kullanıcılar için en üst düzey seyahat deneyiminin kapılarını aralaması anlamında büyük bir önem taşıdığı belirtilmekte. 

JAECOO J8’in kabin tasarımında abartıdan uzak premium bir şıklık yer alıyor. Koltukları büyük oranda Nappa deriyle kaplı olan SUV, böylece yolculara sadece rahat bir seyahat deneyimi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda daha ferah bir atmosfer de sağlıyor. Tamamı mat siyah geyik derisinden tavan döşemesi, sadece son derece konforlu bir his vermekle kalmıyor, aynı zamanda ses emilimini de geliştirerek kabin yalıtımına katkı sağlıyor. TOM yapımı suni ahşap, doğal ahşabın görsel dokusunu ve dokunma hissini bir araya getirerek, olağanüstü zarafet oluşturuyor. 

Kabin, 24,6 inçlik  kavisli ekran, özel 14 hoparlörlü SONY ses sistemi ve 255 renkli, şelale tarzı ritmik ortam aydınlatması ile donatılmış. Sürüş sırasında benzersiz bir görsel-işitsel deneyim yaşayan kullanıcılara, “540 stereo” isimli süper-hassas bir klima sistemi de sunuluyor. Her sıradaki yolcu, hava sıcaklığını kendi tercihine göre ayarlayabiliyor. “C-PURE Kübik Kabin Teknolojisi”nin de katkısıyla, ferah ve konforlu bir sıcaklık sağlanarak otomobilin içindeki havanın daha taze ve sağlıklı olması sağlanmış.

JAECOO J8, 7 temel sürüş senaryosuna kolaylıkla uyum sağlayabilen, çevik ve sorunsuz bir deneyim sunuyor. Her senaryoya uygun, akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi, güç aktarımını sağlıyor. CDC manyetik yükseklik ayarlı süspansiyonuyla JAECOO J8; aracın yüksekliğini farklı yükler ve yol koşullarına göre ayarlayabiliyor, gelişmiş konfor seviyesini üstün yol tutuş özellikleriyle birleştirebiliyor. Eş zamanlı olarak off-road tutkunlarına da dengeli bir arazi sürüş keyfi yaşatabiliyor. 

Chery Foto Galeri Tüm Chery Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR