SEKTÖREL › Jeep Renegade'e Euro NCAP’ten beş yıldız...

Jeep Renegade'e Euro NCAP’ten beş yıldız...

24 Aralık 2014 / 20:23 Renedage, Euro NCAP çarpışma testlerindeki başarısı ile güvenliğini kanıtladı

Jeep Renegade'e Euro NCAP’ten beş yıldız...

Jeep’in küçük SUV segmentinde yer alan modeli Renegade, dünyanın önde gelen otomobil güvenlik organizasyonlarından Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen çarpışma testlerinde beş yıldız ile ödüllendirildi. Türkiye pazarına Ekim ayı sonunda sunulan Renegade, testlerde toplamda 100 üzerinden 80 puan elde etti. Küçük SUV bu sayede, sınıfına getirdiği yeniliklerin yanı sıra, güvenlik konusunda da iddialı olduğunu kanıtlarken, Jeep’in ön planda tuttuğu yüksek güvenlik seviyesinin de altını çizmiş oldu.

İtalya’da üretilen Renegade’in kapsamlı güvenlik donanımında; Şerit İkaz Uyarı sistemi, altı adet standart hava yastığı (sürücü, yolcu yan ve perde hava yastıkları), ERM (Elektronik Devrilme Önleyici Sistem), ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü), gelişmiş kaza tepki sistemi, cruise control ve panik fren yardım sistemi standart olarak bulunuyor. Araçta isteğe bağlı güvenlik donanımları arasında ise Kör Nokta Uyarı Sistemi, kolay park etmeye yarayan paralel ve dikey park yardım sistemi ve geri görüş kamerası yer alıyor.

Jeep Renegade’in en yenilikçi sistemlerinden birini ise Gelişmiş Fren Destek Sistemi oluşturuyor. Radar ve aracın ön tarafında bulunan sensörleri, Renegade’in yolunun üzerindeki başka bir araca veya büyük bir engele yaklaşıp yaklaşmadığını hızlıca algılıyor ve kazayı önlemek veya hafifletmek için sürücüyü uyarıyor ve gerektiğinde fren sistemini otomatik devreye alarak sürücüye destek oluyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR