SEKTÖREL › Jeep'in iki farklı modeline ödül...

Jeep'in iki farklı modeline ödül...

30 Aralık 2021 / 00:28 Jeep, GearJunkie'nin “Yılın Macera Aracı” değerlendirmesinde iki modeliyle ödüle layık görüldü

Jeep'in iki farklı modeline ödül...

Jeep Wrangler’ın 4xe logolu elektrikli versiyonu ve markanın tarihindeki en önemli modellerden biri olan Grand Cherokee “GearJunkie” tarafından her yıl gerçekleştirilen “Yılın Macera Aracı” değerlendirmesinde ödüle layık görüldü. Wrangler 4xe, 380 bg güç ve 637 Nm tork üreten şarj edilebilir hibrit güç-aktarma sistemi ile 45 kilometreye varan tamamen elektrikli sürüş menzili, üstün off-road becerileri, etkileyici güç ve yüksek tork değerleri sunan sessiz güç-aktarma sistemiyle “GearJunkie” editörlerinin gönlünü kazanarak “En İyi 4x4” seçildi. “En İyi SUV” kategorisinin kazananı ise Grand Cherokee oldu. Modelin beşinci nesli “Grand Cherokee L” versiyonuyla ilk kez üç sıra koltuk seçeneği sunuyor. 

afecf2de0a13e2b8dc7230436f86c640_0.jpg

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan GearJunkie editörü Bryon Dorr; Jeep Wrangler 4xe’yi “Bu şarj edilebilir hibrit model, üstün arazi becerilerine sahip bir Jeep ve yüksek torklu elektrikli sürüş özelliğiyle arazide çok eğlenceli” sözleriyle yorumladı. Yeni Grand Cherokee’nin ise her donanım seviyesini, V6 ve V8 motor seçenekleriyle ayrıca iki ve üç koltuk sırasına sahip tüm versiyonlarıyla deneyimlediklerini aktaran Dorr “İki modelle de römork çektik, virajlı dağ yollarında en sert sürüşü ve elbette offroad parkurlarını deneyimledik. Jeep Grand Cherokee’nin ve Wrangler 4xe’nin maceraya hazır olduğunu söylemeye gerek yok” diye konuştu.

afecf2de0a13e2b8dc7230436f86c640_1.jpg

Jeep Kuzey Amerika Başkanı Jim Morrison ise “Bu ödüller, elektrikli Wrangler 4xe ve Grand Cherokee’nin neden bu kadar çok sevildiğini açıklıyor. Her iki model de efsanevi Jeep® performansını ve markaya özgü maceracı ruhu en iyi şekilde sunan, sınıfının en iyi 4x4 SUV’leri” diye konuştu.

ÇOK OKUNANLAR