MOTORSPORLARI › Kartepe'nin en hızlısı Vedat Diker

Kartepe'nin en hızlısı Vedat Diker

25 Mayıs 2011 / 23:40 Türkiye Otokros Şampiyonası’nda sezonun ikinci ayak yarışı olan Kartepe Otokros Yarışı, 21-22 Mayıs tarihlerinde koşuldu

Kartepe'nin en hızlısı Vedat Diker
Türkiye Otokros Şampiyonası’nda sezonun ikinci ayak yarışı olan Kartepe Otokros Yarışı, Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından 21-22 Mayıs tarihlerinde organize edildi. Organizasyona seyirci ilgisi bir hayli fazla olurken hazırlanan 1.4 km uzunluğundaki parkurda beş tur üzerinden gerçekleştirilen yarışın en hızlı zamanını Vedat Diker elde etti.

Kategorilerde ise Kategori 1’in galibi Citroen Saxo ile yarışan Tibet Celepgil Kategori 2’nin galibi Renault Clio pilotu Emir Küçüksarı, Kategori 3’ün galibysei Eskişehirli genç pilot Buğra Banaz oldu. Hafta sonunun en hızlı zamanına imza atan Mitsubishi Evo IX pilotu Vedat Diker Kategori 4’ün de galibi olurken, Kategori 5’te Kütahyalı sporcu Erkan Gürkal hafta sonunu kategorisinin lideri olarak kapattı.

Yarışın da en kalabalık kategorisi olan Kategori 3’te bayan pilotlardan Hülya Tanrıbilir kategorisinin üçüncü hızlı zamanını yaptı. Kariyerinin ilk otokros startını alan Fiat Palio S1600 pilotu Alkan Erden de, Kategori2’de ikincilik kupasının sahibi oldu.

Otokros Şampiyonası’nın Kocaeli ayağı, Anadol STC, Fiat Murat 124, BMW 2002 ve iki adet Ford Escort MK2’nin günümüz yarış otomobillerine karşı verdikleri mücadeleye de sahne oldu. Anadol STC ile Erdal Tokcan, Murat 124 ile Timur Özkan, Escord MK2 ile Engin Kap ve Burak Türkkan, BMW 2002 ile Haydar Güçlü, Kocaeli'den Historic Rally Şampiyonası için önemli puanlarla ayrıldılar.

Türkiye Otokros Şampiyonası’nda 2011 sezonunun üçüncü ayak yarışı Sakarya Motor Sporları Kulübü organizatörlüğünde 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 

ÇOK OKUNANLAR