SEKTÖREL › Kia Soul Türkiye'de

Kia Soul Türkiye'de

29 Nisan 2011 / 19:35 Kia'nın küçük crossover modeli Soul, 47.250 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

Kia Soul Türkiye'de
Kia, ürün gamına yeni modeller eklemeye devam ediyor.Amerika’da tasarlanan, Kore’de geliştirilen ve Avrupa’da son halini alan Kia Soul da markanın en yeni modellerinden biri. Kendi tarzını yaratan bir şehir içi crossover'ı olarak tanımlanan Soul, özellikle gençleri ve kendini genç hissedenleri hedefliyor.

Kia Soul ülkemizde 128 bg güç ve 260 Nm tork üreten 1.6 lt'lik turbodizel motorla sunuluyor. Kia’nın Almanya, Russelsheim’daki teknoloji merkezinde geliştirilen bu motorda hem düz hem de otomatik şanzıman opsiyonları bulunuyor. X-Pect ve X-Tra olmak üzere iki farklı donanım paketine sahip olan Kia Soul, 47.250 TL'den başlayan fiyat etiketleri taşıyor. X-Pect donanım seviyesine ve otomatik şanzımana sahip olan versiyonu 50.250 TL'den sunulan aracın X-Tra donanımlı otomatik versiyonuysa 56.500 TL'lik fiyat etiketi taşıyor.

4100 mm uzunluğa, 1610 mm yüksekliğe ve  2550 mm’lik bir dingil mesafesine sahip olan Kia Soul, 340 lt’lik obir bagaj hacmi sunuyor. Euro NCAP tarafından yapılan çarpışma testleri sonucunda 5 yıldız almaya hak kazanan Soul'un güvenlik donanımları da dikkat çekici. Otomobilde EBD destekli ABS fren sistemi, ESP, ESS (Ani fren uyarı sistemi), BAS (Fren destek sistemi), aktif ön koltuk başlıkları, sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları olmak üzere 6 adet hava yastığı standart olarak sunuluyor. Otomobilin diğer donanım özellikleri arasındaysa, anahtarsız giriş imkanı sağlayan Akıllı Anahtar, kabin aynasının monitör olarak kullanıldığı geri dönüş kameralı ve ultrasonic sensörlü park destek sistemi, otomatik klima, 18 inç alaşım jantlar, bluetooth handsfree telefon kiti, USB, AUX ve iPod bağlantıları, cruise kontrol, müziğe göre renk değiştiren ışıklı hoparlörler, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, sunroof, elektrokromik dikiz aynası gibi kalemler yer alıyor.

ÇOK OKUNANLAR