KONSEPT › Land Rover Discovery Vision Concept New York’a geliyor…

Land Rover Discovery Vision Concept New York’a geliyor…

16 Nisan 2014 / 00:01 Konsept otomobil yeni Discovery ailesinin öncüsü olarak görülüyor

Land Rover Discovery Vision Concept New York’a geliyor…

Land Rover yeni Vision Concept ile Discovery ailesinin geleceğine ışık tutuyor. Konsept otomobil daha köşelere doğru yerleştirilmiş tekerlekleri ve sportif duruşu ile şu anda satışta olan Discovery 4’ten çok daha az hantal görünüyor. Eski otomobilde bulunan iki taraflı bagaj kapağı ise yerini geleneksel bagaj kapağına bırakmış, ancak bagajdan çıkan bir kısım otomobilin arka tamponu üzerinde “sosyal bank”ı oluşturmaya devam ediyor.

B sütunlarını yok eden ve iki tarafa doğru açılan kapılara sahip olan konsept, 2+3+2 koltuk düzenine sahip. Kabin ise sizin de bekleyeceğiniz gibi premium malzemeler ve direksiyon üzerinde bulunan touchpad’ler ile kontrol edilebilen büyük bir dokunmatik ekran gibi pek çok ileri teknoloji ürünler ile donatılmış.

Discovery Vision Concept ayrıca sizlere geçtiğimiz günlerde sunduğumuz ve kameralar ile head-up display’in birlikte çalışması ile birlikte otomobilin kaputunu ‘görünmez yaparak’ sürücünün otomobilin ön kısmını tamamen görebilmesini sağlayan “See-Through” teknolojisine de sahip.

Land Rover’ın beş koltuklu Freelander’ın yerine geçecek ve Range Rover Evoque platformu üzerinde yer alacak tamamen yeni Discovery modelini bu yılın ilerleyen dönemlerinde tanıtması beklenirken, yedi koltuklu Freelander’ın yerine geçecek modelin ise 2015’te ortaya çıkması bekleniyor.

Land Rover Discovery Vision Concept yarın başlayan New York Otomobil Fuarı’nda resmen tanıtılacak.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR