SEKTÖREL › Lassa'dan yeni bir performans lastiği

Lassa'dan yeni bir performans lastiği

24 Nisan 2011 / 04:02 Lassa, performans tutkunları için geliştirdiği yeni performans lastiği Phenoma’yı asfaltla buluşturuyor

Lassa'dan yeni bir performans lastiği
Lassa tarafından geliştirilen yeni performans lastiği Phenoma, Avrupa’nın ardından Mayıs ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. Lassa’nın ihraç edeceği ürün grubunda yerini almış olan Phenoma, orta sınıf spor segmentini, performanslı kullanım tarzına sahip tüm orta sınıf araç sahibi sürücülerini ve araçlarına modifiye yapan kullanıcıları hedefliyor. 16 inç'le 18 inç jant aralığında değişen ebatlarda Lassa bayilerinde satışa sunulacak olan Phenoma'nın hem ıslak hem de kuru zeminde çok iyi bir yol tutuş performansı sergilediği açıklanıyor.

Viraj hakimiyetini, yüksek hızda stabiliteyi ve direksiyon hareketlerine anında cevap vermeyi garanti edecek yapıya sahip olduğu belirtilen Phenoma'nın, daha düşük yuvarlanma direnci sayesinde yakıt tüketimini de azalttığı ve buna ek olarak subjektif konfor değerlendirmelerinde tüm rakiplerinden daha konforlu olduğu iddia ediliyor.

Phenoma’dan Hayalindeki Otomobile Sahip Olma Fırsatı
Lassa, Phenoma için hazırladığı sosyal medya projesi ‘Phenoma Challenge’ı Mayıs ayında hayata geçirecek. Bir kişiye çekilişsiz kurasız otomobil sahibi olma fırsatı sunan yarışma, 2 – 22 Mayıs 2011 tarihleri arasında www.phenoma.com.tr adresi üzerinden oynanacak.

Proje kurgusuyla da sektörde ilk olan Phenoma Challenge’ın başlamasıyla hayalindeki otomobile sahip olmayı isteyen herkes siteye girerek birer otomobil seçecek. Daha sonra otomobil sahipleri, her gün kendilerine yöneltilen 3 soruyu doğru yanıtladığı takdirde otomobilini elinde tutmaya devam edecek. 21 gün sonunda soruları doğru cevaplayarak otomobili elinde tutan 50 kullanıcı, çeyrek finale kalacak. Finalistlere sorulacak ‘altın soru’ların yanıtlarını en hızlı veren 10 kişi ise yarı finale kalmaya hak kazanacak. Yarı finale kalan 10 kişiye web kamerası gönderilecek ve bu kamera üzerinden yarışmaları istenecek. Yine sorulara hızlı ve doğru yanıt veren iki kişinin finale kalacağı bu aşamada 2 finalist arasından sorulara en çabuk cevap veren ve internet sitesi üzerinden en çok destek toplayan kullanıcı seçtiği otomobilin sahibi olmaya hak kazanacak.

Yarışmaya katılmak için www.phenoma.com.tr sitesinden kayıtlar 2 Mayıs itibariyle başlayacak.

ÇOK OKUNANLAR