SEKTÖREL › Lexus, LBX için talep toplamaya başladı

Lexus, LBX için talep toplamaya başladı

04 Ağustos 2023 / 23:08 Lexus, B-SUV modeli LBX için online olarak ön talepleri toplamaya başladı

Lexus, LBX için talep toplamaya başladı

Lexus, ilk B SUV modeli LBX için ön talepleri toplamaya başladı. 2024’ün ilk çeyreğinden itibaren Avrupa ile birlikte Türkiye’de de yollara çıkacak olan LBX'e, markanın Lexus.com.tr adresinden online olarak talepte bulunmak mümkün. Lexus, modele özel olarak hazırlanan 360 derece konfigüratörle müşterilerin tüm detayları şimdiden keşfetmesini sağlıyor. Avrupalı müşterilerin tercihlerine ve yaşam tarzlarına göre tasarlanan LBX’in kısa zamanda markanın Avrupa’da en çok satan modeli olması bekleniyor.

Lexus LBX modeli için özel olarak hazırlanan konfigüratör aracın 360 derece keşfedilmesini, kapıların açılıp kabin detaylıca incelenmesini ve farklı atmosferlerin getirdiği renklerin, kabin kaplamalarının ve özelliklerinin görülebilmesini içeriyor. 

659aa417cc335f17823f9b7b7447c23c_0.jpg

Yeni LBX modeli, yeni nesil kendi kendini şarj eden 1.5 litrelik üç silindirli motoru içeren Lexus hibrit sistemiyle donatıldı. Yüksek verimlilik ve eğlenceli bir sürüş sunan hibrit sistem, 136 bg güç ve 185 Nm maksimum tork üretiyor. Daha kompakt yeni E-CVT şanzımanla eşleştirilen LBX modelinde yer alan yeni iki kutuplu nikel-metal hidrit batarya, hızlanmalar sırasında daha fazla elektrik motoru gücünün elde edilmesini sağlarken, tam elektrikli sürüş kapasitesini de artırıyor. LBX, yeni güç ünitesiyle birlikte şehirde ve virajlı yollarda etkileyici yol tutuş karakteristiğiyle birlikte keyifli bir performans sunuyor. LBX, 0-100 km/s hızlanmasını 9.2 saniyede gerçekleştiriyor.

 

ÇOK OKUNANLAR