İLK BAKIŞ › Lexus RZ gün ışığına çıkıyor

Lexus RZ gün ışığına çıkıyor

19 Nisan 2022 / 00:36 Lexus, tamamen yeni elektrikli modeli RZ 450e’nin global tanıtımını 20 Nisan’da gerçekleştirecek

Lexus RZ gün ışığına çıkıyor

Global çapta ürün atağını NX modeliyle başlatan Lexus, 20 Nisan tarininde ise tamamen elektrikli RZ modelini lanse edecek. “Lexus Sürüş İmzası” felsefesiyle geliştirilen RZ, markanın baştan aşağıya elektrikli olarak üretilen ilk sıfır emisyonlu modeli olacak. Lexus RZ'nin premium sürüş deneyimi açısından yeni standartları belirleyecek şekilde tasarlandığ, bu sayede sürücüye güven, kontrol ve konforla karakterize edilmiş sezgisel bir sürüş hissi sunulacağı açıklanıyor.

56edbf47dd5cc8f0113c936178b91cb9_0.jpg

Dünya prömiyeri öncesinde RZ 450e’nin bazı tasarım detaylarını paylaşan Lexus, yeni modelin ön ve iç tasarımından ipuçları verdi. Akıcı ve dikkat çekici bir ön tasarıma sahip olan RZ, markanın kendine has ön panjur tasarımını da tam elektrikli araçların dünyasına uyumlu bir formla sunuyor. Aracın kabininde ise RZ’nin fütüristik kelebek şekilli yeni direksiyon simidi dikkat çekiyor.

Lexus bu yeni modeli, ilk kez 20 Nisan 2022’de TSİ 13:00’da www.lexus.eu/car-models/rz-announcement sitesinden yayınlanacak bir online tanıtım ile sergileyecek.

ÇOK OKUNANLAR