YENİ MODELLER › Makyajlı Captur Avrupa yollarına çıktı

Makyajlı Captur Avrupa yollarına çıktı

09 Nisan 2024 / 13:45 Renault'nun B-SUV modeli Captur, yeni bir görünüme ve teknolojik donanımlara kavuştu

Makyajlı Captur Avrupa yollarına çıktı

Renault, B-SUV segmentindeki başarılı modeli Captur'u yeniledi. Makyajla birlikte yepyeni bir ön tasarıma kavuşan Captur'un donanım listesi de elden geçirilmiş. İçten yanmalı ve hibrit motor seçenekleriyle tanıtılan makyajlı Renault Captur, bu aydan itibaren tüm Avrupa’da satışa sunuldu. Çok yönlülük, çift renkli gövde ve cömert iç mekân gibi özelliklerini koruyan Renault Captur; sahip olduğu bu özellikleri, ileri teknoloji donanımlar ile birlikte sunuyor. 

02f374abffd31ccefa008682716c9b0e_0.jpg

Yeni Esprit Alpine donanım seviyesine kavuşan Captur, böylece yeni bir sportif versiyona kavuşmuş oldu. Captur’un iç mekanını ise yeni döşemeler ve yeni ekranlar süslüyor. OpenR Link bilgi-eğlence sistemi ve 10,25 inçe kadar yeni gösterge ekranları ile modelin iç mekânı daha modern bir görünüme kavuşmuş. Otomobil ayrıca B segmentinde dünyada bir ilk olan Android Automotive 12 sistemi ile günümüzün en gelişmiş araç içi teknolojisini kullanıma sunuyor. 

02f374abffd31ccefa008682716c9b0e_3.jpg

Yeni Renault Captur’da MULTI-SENSE ayarlarına merkezi dokunmatik ekran veya direksiyon üzerindeki düğme üzerinden erişiliyor. Dijital gösterge paneli için dört görünüm, beş widget, hız göstergesi ekranı için 8 renk ve kapı panellerindeki LED ortam aydınlatması şeritleri için 48 renk arasından seçim yapılabiliyor.

Kabin, toplam 24,7 litre saklama alanı ile gelişmiş bir işlevsellik sunuyor. Kızaklı arka koltuk özelliğinin sağladığı 221 mm’lik arka koltuk diz mesafesi ve 616 litre (536 dm3 VDA) bagaj hacmi sınıfının en iyi değerini sunuyor. Ayrıca arka koltuk sırası tamamen ileri itildiğinde 132 litre (114 dm3 VDA) ek bagaj hacmi oluşuyor. 

02f374abffd31ccefa008682716c9b0e_2.jpg

Yeni elektronik mimari, öngörülü hibrit sürüş fonksiyonu ve Seviye 2 otonom sürüş özelliğiyle Aktif Sürüş Yardımcısı da dâhil olmak üzere en güncel sürüş yardımcılarıyla güvenliği yeni seviyelere taşıyan Captur, güvenlik, sürüş ve park olmak üzere üç kategoriye ayrılan 28 adet yeni nesil sürüş yardımcısı (ADAS) içeriyor. Ayrıca Güvenlik Koçu, daha dikkatli sürüş için kişiselleştirilmiş tavsiyeler sağlıyor. 

Satışa sunulduğu pazara bağlı olarak 145 bg E-Tech full hybrid versiyonu da dâhil olmak üzere beş motor seçeneğiyle satışa sunulacak olan Captur'ün daha fazla sürüş keyfi ve daha dinamik bir sürüş için şasisi ve hidrolik direksiyonu da yeniden tasarlanmış. Otomobilde versiyona bağlı olarak Extended Grip sistemi de sunuluyor.

02f374abffd31ccefa008682716c9b0e_1.jpg 

6 farklı gövde rengi bulunan Yeni Renault Captur için isteğe bağlı olarak çift renk şeması da sunuluyor.  Kişiselleştirmeyi daha da ileriye taşıyan opsiyonel Dış Renk Paketi; ön ve arka tampon altı kaplamaları, yan çıtalar ve kapı aynaları için renk seçeneklerini içeriyor. Zengin dış aksesuar çeşitliliği ile yan aydınlatma, basamaklar, çeki demiri, bisiklet taşıyıcısı ve arkadan aydınlatmalı kapı eşikleri dâhil olmak üzere, sipariş üzerine veya satış sonrası bayi üzerinden temin edilebiliyor.

MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, “Yaklaşık 10 yıl önce, dünyaya tanıtıldığı ilk günden bu yana B segmentinin ve özellikle de SUV sınıfının en önemli temsilcilerinden olan Renault Captur, yepyeni görünümü ve donanımı ile yollara çıkıyor. Yeni Renault Captur, full hybrid de dâhil olmak üzere beş farklı motor seçeneğiyle sunuluyor. OYAK vizyonu ve desteği ile Türkiye’de başlattığımız elektrifikasyon devrimi ve SUV sınıfındaki yeni atılımımız, Yeni Renault Captur ile devam edecek. Gerçekleştirilen dünya lansmanının ardından Yeni Renault Captur’u E-Tech full hybrid ve içten yanmalı versiyonlarıyla bu yılın üçüncü çeyreğinde kullanıcılarımızla buluşturmayı hedefliyoruz” dedi. 

ÇOK OKUNANLAR