SEKTÖREL › Makyajlı Corolla Hatchback satışa sunuldu

Makyajlı Corolla Hatchback satışa sunuldu

09 Eylül 2023 / 15:44 Hibrit sistemi, kabini ve güvenlik donanımları güncellenen Corolla Hatchback Türkiye'de...

Makyajlı Corolla Hatchback satışa sunuldu

Toyota, güncellediği Corolla Hatchback Hybrid modelini 1.460.000 TL'den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sundu. Yenilenen dış tasarımı ve iç kabin detaylarıyla dikkat çeken Corolla Hatchback Hybrid, görsel olarak yeni jant ve far tasarımının yanı sıra, yeni renk ve döşeme seçeneklerine de sahip. Ön panjurda yeni örgü deseni, sis farı çerçevelerinde ve alaşım jantlarda yapılan tasarım değişiklikleriyle Corolla Hatchback daha modern ve sportif bir görünüm kazandı. LED gündüz farlarını ve sinyal lambalarını içeren premium tasarımlı J şekilli led farlar, modelin yeni aydınlatma imzası olarak öne çıkıyor. 

 21c92335d16f32d1beffba4a59947850_0.jpg

Makyajlı Corolla Hatchback Hybrid, Toyota'nın beşinci nesil tam hibrit sistemiyle donatıldı. Otomobildeki 140 beygir gücündeki 1.8 litrelik tam hibrit motor, önceki nesil tam hibrit sistemine göre daha yüksek performans sunmasına karşın 101 g/km ile daha düşük emisyonlara sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 9.1 saniyede gerçekleştiren Corolla Hatchback Hybrid, WLTP ölçümlerine göre 4.5 lt/100 km’lik düşük ortalama tüketimiyle de dikkat çekiyor. 

21c92335d16f32d1beffba4a59947850_1.jpg

Güncellenen Corolla Hatchback Hybrid’deki daha hafif ve daha küçük yeni lityum-iyon batarya ile ağırlık yüzde 14 azaltılırken, güç çıkışı ise yüzde 14 artırıldı. Yeni soğutma sistemiyle birlikte daha sessiz bir sürüş sunan 5. Jenerasyon hibrit sistemi, daha rafine bir sürüş elde edilmesini sağlıyor. 

Yeni Corolla Hatchback Hybrid, kullanıcı deneyimini daha ileriye taşımak adına sunulan dijital teknolojileri, başlangıç paketinden itibaren strandart olarak sunulan güvenlik sistemleri ve yeni multimedya sistemiyle de dikkat çekiyor. Tamamen dijital ve kişiselleştirilebilen 12.3 inç’lik renkli ekranlı gösterge paneline sahip olan Corolla Hatchback'in kabininin merkezinde ise 10.5 inçlik “Toyota Touch 2 Multimedya Sistemi”, daha hızlı ve sezgisel çalışan ekranıyla, kablosuz Apple CarPlay ve kablolu Android Auto akıllı telefon entegrasyonu sunuyor.

21c92335d16f32d1beffba4a59947850_2.jpg

Toyota, her yeni modelinde olduğu gibi Corolla Hatchback’te de güvenlikten ödün vermemiş. Corolla Hatchback Hybrid, sürücü, yolcular, diğer araçlar, yayalar ve trafikteki diğer kullanıcılar için en yüksek güvenliği sunmak adına son nesil Toyota Safety Sense 3 sistemi ile donatıldı. Bu amaçla yeni ve gelişmiş teknolojiler Toyota T-Mate’te bir araya getirilerek şehir içi ve şehir dışı yolculukta çok daha güvenli bir deneyim sağlanıyor.

Önceki nesil sisteme göre radar ve kamera sistemleri de geliştirilen Toyota Safety Sense 3, artık daha geniş alanı ve daha uzun menzili tarayarak kapsamı çok daha geniş bir koruma sağlıyor. Yaya, Bisikletli ve Motosikletli Algılama Özellikli Ön Çarpışma Önleyici Sistemi’nin (PCS) yanı sıra Kavşakta Çarpışma Önleme Sistemi (ITA) de özellikler arasına eklendi. Sistem, olası kaza ve çarpışma anlarında sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarıyor, şartlara göre gerekirse otomatik fren yaparak kazaları engelleyebiliyor.

21c92335d16f32d1beffba4a59947850_3.jpg

Corolla Hatchback Hybrid’de yer alan yeni güvenlik özelliği Proaktif Sürüş Desteği, sürüş sırasında aracın yaya, bisikletli veya park halindeki araçlara yaklaşmasını önlemek ve kaza riskini minimize etmek için belli şartlarda tespit ettiği yaya ve araçlara belli bir mesafe kaldığında sürüşü direksiyon ve fren aracılığıyla destekliyor.

Güvenli Çıkış Asistanı, kör noktada bir araç/bisiklet tespit edildiyse kapının açılması durumunda dijital gösterge ekranında uyarı ışıklarının yanmasını ve sesli uyarı verilmesini sağlıyor. Arka Koltuk Hatırlatıcı, arka koltukta çocuk veya evcil hayvan unutulmaması için araç durdurulduğunda dijital gösterge ekranında görsel ve sesli olarak uyarı veriyor. Bunlara ek olarak; Acil Durum Direksiyon Desteği, tüm hızlarda Akıllı Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Sollama Desteği, Trafik İşareti Algılama Sistemi, Akıllı Şerit Takip Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi de Yeni Corolla Hatchback’in öne çıkan diğer güvenlik özellikleri arasında bulunuyor.

21c92335d16f32d1beffba4a59947850_4.jpg

ÇOK OKUNANLAR