YENİ MODELLER › Makyajlı Focus Sedan’ın detayları ortaya çıktı

Makyajlı Focus Sedan’ın detayları ortaya çıktı

10 Nisan 2014 / 21:35 2015 Ford Focus Sedan önümüzdeki hafta New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak

Makyajlı Focus Sedan’ın detayları ortaya çıktı

Hatchback ve station wagon versiyonlarının Cenevre’de tanıtılmasından sonra makyajlı Focus’un sedan versiyonu önümüzdeki hafta başlayacak olan New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak. Yenilenen otomobil kardeşleri gibi Aston Martin’i anımsatan ızgaraya, yeniden tasarlanmış farlara ve ön tampona sahip olmuş. Elden geçirilmiş stoplar ve bagaj kapağı ise yapılan makyaj işlemini tamamlayarak otomobilin daha rafine görünmesini sağlanmış.

Ford mühendis ve tasarımcıları otomobilin kabininde de bazı değişiklikler yapmış. MyFord Touch’a sahip modellerde standart olarak sunulan geri görüş kamerası görüntüyü elden geçirilmiş orta konsolda bulunan 4.2 veya 8 inçlik dokunmatik ekrana aktarırken, yenilenmiş Sync sistemi ve modifiye edilmiş koltuklar otomobilin sahip olduğu yenilikler arasındaki yerini almış.

Makyajlı Ford Focus Sedan’ın derisinin altında da eski modele göre değişen bileşenler bulunuyor. Ford yetkilileri makyajlı otomobilin süspansiyon ve şasisinin elden geçirildiğini söylerken otomobilin “yola daha bağlı hissettirdiğini” ve “daha sessiz bir iç mekana sahip olduğunu” iddia ediyor. Ford’un tanıdık 1 litrelik üç silindirli EcoBoost motoru ise Focus’un diğer versiyonlarında olduğu gibi motor seçenekleri arasındaki yerini almış.

2015 Ford Focus Sedan’ın önümüzdeki hafta yapılacak tanıtımına makyajlanmış tamamen elektrikli Focus da eşlik edecek. Yeni Focus ST’nin ise yılın ilerleyen zamanlarında tanıtılması bekleniyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR