SEKTÖREL › Makyajlı Hyundai Elantra satışa sunuldu

Makyajlı Hyundai Elantra satışa sunuldu

25 Ağustos 2023 / 14:42 1.6 litrelik benzinli motorla sunulan makyajlı Elantra 1.395.000 TL'den başlayan fiyat etiketleri taşıyor

Makyajlı Hyundai Elantra satışa sunuldu

Hyundai Assan, 2023 yılındaki model yeniliklerine makyajladığı ELANTRA ile devam ediyor. Yenilenen görünümü ve artan gelişmiş güvenlik donanımlarıyla sedan segmentine farklı bir bakış açısı getirmesi beklenen otomobil, sert ve keskin çizgilerden oluşan tasarım diliyle de rakiplerinden ayrılıyor. Sportif çizgilere sahip aracın Türkiye’deki hedefinin, sportif ve farklı bir tasarıma sahip sedan araç isteyenlere üst düzey rahatlık sunmak olduğu açıklanıyor.

1f0cda8268f0e37b3d443fb15a9f0ad8_2.jpg

Türkiye pazarında 1.6 litrelik benzinli motor ve iki donanım seviyesiyle satılan otomobilin Prime donanım seviyesinin fiyat etiketi 1.395.000 TL. ELANTRA’nın en üst donanım seviyesi olan Elite ise 1.580.000 TL’ye satılıyor.

ELANTRA'nın tasarımında sert geçişlere ve keskin hatlara yer verilmiş. Araç üzerinde üç ana hat bulunurken, özellikle kapılarda ve arka çamurluklarda yer alan sert geçişler, aracın tüm dinamizmini ön plana çıkarıyor. Yenilikçi bir ön tasarıma sahip olan otomobilin makyajlı versiyonu artık daha dikkat çekici bir görünüm sunuyor. Geniş hava girişlerine sahip yeni tampon, krom eklentili ızgara ve yatay olarak karşımıza çıkan projeksiyon tipi LED MFR farlar, Elantra'nın genişlik algısına katkı sağlıyor. Otomobilin H şeklinde bir forma sahip olan stop grubu tasarımı da yenilenen arka tamponla beraber daha dikkat çekici bir görünüm yaratmış. Siyah ve gri renkli plastik eklentilerle sportiflik artarken dört kapılı coupe esintileri yakalanmış.

1f0cda8268f0e37b3d443fb15a9f0ad8_3.jpg

Makyajlı ELANTRA'da daha fazla yumuşak malzeme ilavesiyle kalite algısı da geliştirilmiş. Sportif direksiyon simidi ve dijital ekrandan oluşan göstergeler de bu geliştirilmiş yapıyı destekliyor. Araçta birbirine uyumlu bir şekilde bağlanmış 10,25 inçlik iki ekran bulunuyor.

1f0cda8268f0e37b3d443fb15a9f0ad8_1.jpg

Hyundai ELANTRA, tasarımı ve estetik iç mekanıyla C sedan segmentinde fark yaratırken aynı zamanda 474 litrelik bagaj hacmiyle de ailelerin geniş yükleme alanı ihtiyacını da rahatlıkla karşılıyor. Arka sıradaki diz mesafesi de yine bir önceki modele göre 58 mm daha fazla. Yani rahat bir yolculuk için toplam 964 mm’lik bir değer sunuyor. Yeni ELANTRA’nın uzunluğu ise makyajlı versiyonda 60 mm artıyor ve 4.710 mm’ye ulaşıyor. 

1f0cda8268f0e37b3d443fb15a9f0ad8_0.jpg

ELANTRA, ülkemizde 123 beygirlik 1.6 litre benzinli atmosferik motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. Bu ünite CVT şanzımanla kombine edilmiş. Türkiye’de “Prime” ve “Elite” olmak üzere iki farklı donanım seviyesiyle satılan otomobilin, teknolojik özellikleri de en az tasarımı kadar iddialı. LED MFR ön farlar, LED gündüz sürüş lambaları, 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, akıllı hız limitleme asistanı, yeni tip anahtar, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, Android Auto ve Apple Car Play, C tipi USB bağlantıları, otomatik klima, arka havalandırma, yağmur sensörü, ön çarpışma önleme asistanı, ön ve arka park sensörü, geri görüş kamerası, şeritte kalma ve takip uyarı sistemi, sürücü-yolcu-yan-perde hava yastıkları ve 10.25 inç bilgi ekranı, Yeni ELANTRA’nın en önemli donanımlarını oluşturuyor. Elite donanım paketinde, dur-kalk özellikli akıllı hız sabitleme sistemi, uzunlanmasına yerleştirilen H formundaki LED arka lambalar, açılabilir tavan, elektronik park freni, kablosuz şarj sistemi, elektrokrom iç dikiz ayna, deri döşeme, elektrikli ve ısıtmalı ön koltuklar standart olarak sunuluyor. Tam 9 farklı gövde rengiyle gelen Yeni ELANTRA’daki “Ekotronik Gri”, “Meta Mavi” ve “Derin Kırmızı” ise makyajlı modelde ilk kez sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR