SEKTÖREL › MAkyajlı Hyundai i20 bayilerde...

MAkyajlı Hyundai i20 bayilerde...

28 Mayıs 2018 / 16:50 Makyajlanan Hyundai i20 75.400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

MAkyajlı Hyundai i20 bayilerde...

Hyundai i20, şık tasarım öğeleri, gelişmiş bağlantı ve güvenlik özellikleriyle yenilenerek bayilerdeki yerini almaya başladı. Hatchback ve Active olmak üzere iki farklı versiyona sahip olan i20, hyundai’nin yeni nesil basamaklı ızgarasıyla sunuluyor. Makyajlı i20'nin arka tasarımı ise tamamen yenilenmiş. Phantom siyah tavan ve daha da fazla kişiselleştirme için 12 farklı gövde rengiyle satışa sunulan i20, 1.0 T-GDI turbo ile 1.2 ve 1.4 litre atmosferiklerden oluşan üç farklı benzinli ve bir adet de 1.4 litre turbo dizel üniteye sahip.

Tüketimi düşürmeye yardımcı olan Stop & Go (ISG) sistemini standart olarak sunan i20’de daha konforlu ve verimli bir sürüş için geliştirilen 7-ileri DCT şanzıman ise 120 beygirlik 1.0 litrelik T-GDI motorla beraber sunuluyor. Ayrıca Yeni i20, İleri Çarpışma Önleme Asistanı (FCA), Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (LDWS), Şeritte Kalma Yardımcısı (LKA), Sürücü Dikkat Uyarısı (DAW) ve Uzun Far Asistanı (HBA) gibi Hyundai SmartSense aktif güvenlik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Yeni i20 ile ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, “i20 modelimiz, Hyundai markasının Avrupa’daki en önemli ikinci modeli. 40’tan fazla ülkeye ihraç ettiğimiz i20, kullanışlı yapısı ve konforu artıran donanımlarıyla B segmentindeki iddiasını koruyacak. “Kalbin Seni Asla Yanıltmaz” sloganı ile satışa sunduğumuz i20 modelimiz, sportif görünümü, geniş motor gamı ve üstün teknolojisiyle segmentine hep yön veriyor. Ülkemizin pazar dinamiklerini ve tüketicilerimizin beklentilerini göz önüne alarak, Hatchback ve Active gibi iki farklı kasa tipinde ve Jump, Style ve Elite olarak üç farklı donanım seçeneğiyle sunarak en ideal donanım seviyesini elde etmeyi hedefledik. Ayrıca aracımızın kimliğiyle özdeşleşen ve dikkat çekici bir tasarım detayı haline gelen siyah C sütununu koruyarak, Bayrak Kırmızı ve Buz Mavisi gibi yeni renk alternatifleriyle de aracımızın zenginliğini artırmış olduk” dedi.

ÇOK OKUNANLAR