SEKTÖREL › Makyajlı Mondeo'da 1.6 dizel seçenek

Makyajlı Mondeo'da 1.6 dizel seçenek

08 Nisan 2011 / 03:17 Ford Mondeo'nun 1.6 litrelik yeni turbodizel motor seçeneği, 60.920 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

Makyajlı Mondeo'da 1.6 dizel seçenek

Ford Mondeo, uzun süredir beklenen 1.6 litrelik turbodizel motor seçeneğiyle artık daha iddialı. Makyajlı görüntüsüyle bayilerdeki yerini alan Mondeo'nun 1.6 TDCi motor seçeneği Durashift 6 ileri manuel şanzımanla birlikte sunuluyor. Ortalama yakıt tükerimi 4.9 lt/100 km CO2 emisyonuysa 129g/km olarak açıklanan otomobil, Trend, Titanium ve Selective olmak üzere üç donanım seviyesine sahip.

Mondeo’nun baz donanım seviyesi olan Trend versiyonunda; çift bölgeli otomatik klima, alarm, hız kontrol sistemi, yağmur sensörü, deri kaplı direksiyon simidi gibi özellikler bulunurken, Titanium seçeneğinde bunlara ilave olarak Sony müzik sistemi, Bluetooth & Türkçe sesli kontrol sistemi, FordConvers+ gösterge paneli, spor ön koltuklar, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, LED gündüz farları gibi özellikler sunuluyor. Aracın Selective versiyonundaysa deri döşeme, ısıtmalı ve elektrikli ön koltuklar, anahtarsız çalıştırma, bi-xenon farlar, Pioneer Multimedya & Navigasyon gibi donanım özellikleri bulunuyor. Mondeo 1.6 TDCi'ın başlangıç fiyatı 60.920 TL olarak belirlenmiş.

ÇOK OKUNANLAR