İLK BAKIŞ › Makyajlı Octavia 14 Şubat'ta tanıtılacak

Makyajlı Octavia 14 Şubat'ta tanıtılacak

10 Şubat 2024 / 14:31 Skoda'nın en fazla satan modeli Octavia’nın güncellenmiş versiyonu önümüzdeki hafta gün ışığına çıkıyor

Makyajlı Octavia 14 Şubat'ta tanıtılacak

Škoda, güncellediği Octavia modelini 14 Şubat Çarşamba günü tanıtmaya hazırlanıyor. Dijital dünya prömiyeriyle tanıtılacak yeni Octavia, Sedan ve Combi versiyonlarıyla sunulacak. Dünya prömiyeri öncesinde aracın tasarımından ipuçları veren çizimleri yayınlayan Škoda, dördüncü neslin başarısını, yenilenen tasarımıyla daha da ileriye taşıyacak.

e6709f6f71bbafd1803aef02682edd76_1.jpg

1996 yılında modern nesliyle ilk kez tanıtılan Octavia, 7 milyon adedin üzerinde bir satış adedine ulaştı. 2020 yılında bir kez daha Red Dot Tasarım Ödülü’nün sahibi olan Octavia, yenilenerek görsel iddiasını daha da güçlendirecek. Yeni Octavia, daha rafine dış tasarımı, yeniden tasarlanan tamponları ve yenilenen ön ızgarasıyla öne çıkacak. Dış tasarımda genişletilmiş Škoda ön ızgarası dikkat çekerken, bagaj kapağı üzerinde yer alan yeni Škoda yazısı, markanın yeni kurumsal kimliğini de yansıtıyor.

e6709f6f71bbafd1803aef02682edd76_0.jpg

Škoda, Sedan ve Combi versiyonlarını yenilerken aynı zamanda yenilenen ürün gamında kullanıcılara yüksek performans sunan Sportline ve RS versiyonlarına da yer vermeye devam edecek. Aracı her açıdan daha da rafine hale getiren Škoda, markanın imzası haline gelen ön far grubunun iç kısmında ayırt edici bir mavi renk veren benzersiz bir kristal element olan Crystallinium’a yer vererek, aracın estetiğini daha da ileriye taşımış.

ÇOK OKUNANLAR