SEKTÖREL › Makyajlı Peugeot 308 Türkiye'de...

Makyajlı Peugeot 308 Türkiye'de...

25 Haziran 2011 / 00:39 Kapsamlı bir makyaj operasyonuyla yenilenen Peugeot 308, 38.500 TL'den başlayan fiyatlarla Türkiye'de

Makyajlı Peugeot 308 Türkiye'de...
Yepyeni bir ön tasarıma kavuşan, donanım özellikleri geliştirilen ve motor gamında yenilikler yapılan Peugeot 308 bayilerde. 5 farklı motor seçeneğiyle sunulan ve 38.500 TL'lik baz fiyat etiketi taşıyan otomobil, artık bir e-HDi versiyonuna da sahip. Peugeot 308, yakıt tüketimini yüzde 15 düşürdüğü belirtilen e-HDi teknolojisini hem manuel hem de Auto6R vites kutusu seçenekleriyle sunuyor.

Kompakt sınıf Peugeot, Euro5 normlarına uygun motorlarla sunuluyor. 120 bg gücünde 1.6 VTi (manuel ve otomatik), 156 bg gücünde 1.6 THP (manuel ve otomatik) ve GTi versiyonundaki 200 bg'lik 1.6 THP otomobilin benzinli motor gamını oluştururken, 92 bg gücündeki 1.6 HDi (manuel) ve 112 bg'lik 1.6 e-HDi (manuel ve Auto6R) ise dizel seçenekler olarak sunuluyor.

Zengin ekipman seviyesi
Yeni Peugeot 308, Access ve Active olmak üzere 2 farklı donanım seviyesine sahip. Access donanım seviyesinde ESP, yokuşta geri kaymayı önleyen Hill Holder sistemi, ABS, elektronik fren gücü dağıtım sistemi EBD, acil fren yardım sistemi AFU, sürücü ve yolcu ön ve yan hava yastıkları, cruise control, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, yol bilgisayarı, yükseklik ve derinlik ayarlı, elektro-hidrolik takviyeli direksiyon, klima, direksiyondan kumanda kollu Radyo/CD/MP3 çalar, ön sis farları ve Energy Saver düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler standart olarak yer alıyor. Bluetooth handsfree telefon kiti, USB bağlantısı, hazneli ön kol dayama bölümünden oluşan WIP Bluetooth Paketi, 16” alüminyum jantlar ile arka park yardım sistemi ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Otomobilin Active donanım seviyesindeyse, Access donanım seviyesinde yer alan ekipmanlara ek olarak ön ve arka yolcular için perde hava yastıkları, LED gündüz farları, ön ve arka park yardım sistemi, panoramik cam tavan ve elektrikli tavan perdesi, 16” alüminyum jantlar, Bluetooth handsfree telefon kiti, USB bağlantısı otomatik yanan farlar, follow me home refakatçi aydınlatma sistemi, yağmur sensörü, hazneli ön ve arka kol dayama, otomatik klima standart olarak yer alıyor. Bi-Xenon viraj yönlendirmeli farlar ve far yıkama sisteminden oluşan Xenon paketi ise tek opsiyon olarak sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR